ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

GitHub робить ставку на ШІ, але натомість ризикує втратити прозорість та видимість коду

author avatar ProIT NEWS

Минулого тижня на GitHub Universe генеральний директор GitHub Томас Домке заявив:

«Як GitHub було засновано на Git, так сьогодні ми перезасновані на Copilot».

Однак InfoWorld звертає увагу на ризик втрати прозорості та видимості коду через жорсткий перехід GitHub до штучного інтелекту. А саме прозорість зробила Git і відкритий код настільки потужним для розробників.

Томас Домке продавав сміливе майбутнє, яке мало на меті зберегти GitHub у центрі всесвіту розробників. Але у процесі він, можливо, не помітив усіх тих розробників, які просто хочуть, щоб «GitHub був функціональною/надійною платформою для розміщення коду, яка підтримує кілька варіантів керування джерелами та розвиває екосистеми керування джерелами».

Вихід за межі Git

Git не ініціював контроль джерел для розробників, але він значно покращив його. Згадуючи про створення Git, засновник Linux Лінус Торвальдс поскаржився:

«Я справді ніколи не хотів займатися керуванням програмним забезпеченням і вважав, що це найменш цікава річ у світі комп’ютерів».

Цей принцип «кодування без драми» сприяв співпраці у кодуванні в сучасну епоху. GitHub забезпечив видимість відкритого коду і зробив кодування соціальних мереж неймовірно простим.

Тепер GitHub Copilot, здається, говорить:

«Навіть не турбуйтеся про Git. Це сантехніка. Ми збираємося дозволити розробникам спілкуватися з Copilot і наказувати йому зафіксувати код, не турбуючись про те, як це відбувається».

Усе це може бути чудовим, якщо припустити, що:

1) розробники насправді не хочуть зазирнути «під капот», щоб побачити, як відбувається магія;

2) соціальна сторона програмного забезпечення не залишиться поза увагою.

Головний операційний директор GitHub Кайл Дейгл зазначає:

«Ми знаємо, що розробники люблять вчитися на практиці, а відкритий код допомагає розробникам швидше впроваджувати нові технології, інтегрувати їх у свої робочі процеси та будувати те, що буде далі».

Менш зрозумілим є погляд GitHub на ШІ як на сполучну тканину між розробниками, які розуміють код і співпрацюють над ним.

«Ми очікуємо, що розробники з відкритим кодом будуть стимулювати наступну хвилю інновацій ШІ на GitHub», – продовжує Кайл Дейгл.

Але як розробники мають це зробити, якщо їм заборонено знати, як насправді працює код? Git зробив код і співпрацю навколо нього проникними, а ШІ робить навпаки.

Неважко зрозуміти, чому GitHub поставив усі свої мікросхеми на ШІ. За власними даними, 92% розробників активно експериментують зі штучним інтелектом. Насправді всі хмарні провайдери намагаються перевершити один одного у презентації своїх планів щодо ШІ (можливо, за рахунок розробників).

Зараз у ШІ так багато шуму, але також є відчуття, що якщо компанії не претендуватимуть на захоплення землі, вони ризикують втратити актуальність, що знову ж таки робить крок GitHub зрозумілим.

GitHub яскраво описує мету штучного інтелекту:

«Все, що ми оголошуємо, зосереджено на одному: надати розробникам цілісну, продуктивну та бездоганну платформу розробника на основі штучного інтелекту незалежно від того, що ви створюєте».

Проблема, однак, полягає в тому, що жоден із штучних інтелектів не має такої можливості перевірки, яка дозволила б розробникам довіряти GitHub. Скільки б ми не хотіли говорити про штучний інтелект з відкритим кодом, його наразі не існує. У будь-якому разі, ще ні. ШІ залишається чорною скринькою, яка суперечить тому, як десятиліттями працювали розробники з відкритим кодом.

Здається, GitHub робить ставку на те, що розробникам буде байдуже, що магія завершення коду буде більшою перевагою, ніж втрата видимості в системі керування джерелами. Але поки що реакція розробників далека від захвату.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.