ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Google Groups припиняє підтримку Usenet у межах програми боротьби зі спамом

author avatar ProIT NEWS

Google офіційно оголосив про припинення підтримки груп Usenet на своїй платформі Google Groups, повідомляє Bleeping Computer.

Зміни набудуть чинності з 22 лютого 2024 року, після чого користувачі більше не зможуть публікувати, підписуватися або переглядати новий вміст Usenet через Google Groups.

Однак весь попередній вміст Usenet, опублікований до цієї кінцевої дати, залишатиметься доступним для перегляду та пошуку на платформі.

У Google стверджують, що ця зміна пов’язана насамперед зі зменшенням кількості текстових груп Usenet, оскільки платформа в основному використовується для обміну файлами чи розсилки спаму. Зараз Usenet широко використовується для обміну вмістом, захищеним авторським правом, таким як відеоігри, програми, фільми й телешоу.

«Протягом останніх кількох років активність у текстових групах Usenet значно знизилася, оскільки користувачі перейшли на більш сучасні технології та формати, такі як соціальні медіа і вебфоруми. Значна частина вмісту, який сьогодні поширюється через Usenet, – це бинарні (нетекстові) файли, які Google Groups не підтримує, а також спам», – пояснюється у документі Google.
Спам у групах Google
Спам у групах Google

Ця зміна також знаменує кінець серверних служб Google Network News Transfer Protocol (NNTP), зокрема одноранговий обмін вмістом з іншими серверами NNTP. Як наслідок, Google не підтримуватиме розповсюдження нового вмісту Usenet або його обмін з іншими серверами.

Важливо, що це оновлення не вплине на вміст, який не належить Usenet у Google Groups. До нього входить переважна більшість груп, створених користувачами й організаціями, які зараз активні на платформі.

Google пропонує допомогу тим, хто активно використовує вміст Usenet

Для тих, хто активно користується контентом Usenet, компанія Google надала вказівки щодо переходу на альтернативні платформи.

Користувачам рекомендується знайти новий клієнт Usenet і загальнодоступний сервер Usenet. Для цього існує безліч безкоштовних і платних варіантів.

Google пропонує здійснити вебпошук за запитами «Як знайти текстовий клієнт Usenet» і «Загальнодоступні сервери NNTP».

Оскільки Usenet є розподіленою системою, то міграція даних не потрібна.

Увесь вміст Usenet, який наразі доступний у Google, має бути доступним на нових серверах, вибраних користувачами. Після вибору нового клієнта та сервера користувачі можуть просто повторно вибрати бажані групи, щоб продовжити взаємодію із вмістом Usenet.

Раніше ми повідомляли, що Google збирається повністю прибрати з Google Play Movies & TV.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.