ProIT: медіа для профі в IT
3 хв.

Google I/O 2024: чого очікувати і як дивитися конференцію розробників

author avatar ProIT NEWS

Цього року конференція Google I/O буде зосереджена на ШІ й на тому, як Google планує включити Gemini у майбутні продукти, повідомляє Gizmodo.

За даними PCMag, Google також має розповісти більше про Android 15 і нове апаратне забезпечення, таке як Pixel 8a.

Очікується, що Google також покаже хоча б мимохідь майбутнє апаратне забезпечення Pixel, включно з очікуваним Pixel 8a (хто знав, що суспільство вимагало доступного смартфона середнього рівня?) і що нового в Android 15. До того ж ми дізнаємося, чи планує Google будь-що в царстві «розширеної реальності» Meta.

Багато Gemini

Google завжди був зацікавлений у штучному інтелекті. Компанія провела останнє десятиліття, вихваляючи переваги своїх алгоритмів машинного навчання і те, як вони покращують продукти, з якими ви щодня взаємодієте.

Цього року Google I/O, ймовірно, зробить крок далі, оскільки компанія значною мірою переорієнтувала свої ресурси, щоб зосередитися на тому, що штучний інтелект, як Gemini, може зробити з усіма наявними продуктами для споживачів.

Понад два десятки сесій доступні для учасників Google I/O і для розробників, зокрема й ті, що присвячені Gemma. Особливо цікавий семінар з автоматизації завдань у Google Workspace, адже очікувалося, що саме там Gemini буде використовуватися в першу чергу.

Вихід Pixel 8a

Google часто покладається на I/O, щоб представити смартфони середнього класу. Так, у 2023 році компанія представила Pixel 7a, а у 2022-му – Pixel 6a.

Більшість шанувальників Android очікують, що Pixel 8a з’явиться на полицях вже незабаром після завершення основної доповіді на I/O 2024. Очікується, що смартфон наслідуватиме Pixel 8.

Android Authority із посиланням на внутрішнє джерело повідомляє, що Pixel 8a збереже той самий розмір екрана 6,1 дюйма, що й 7a, але покращить частоту оновлення із 90 Гц до 120 Гц, а яскравість підвищить із 1000 до 1400 ніт.

Також смартфон змінить чип Google Tensor G2 на Google Tensor G3, той самий, який є в Pixel 8 і 8 Pro. Він добре справляється із завданнями ШІ, хоча це не найпопулярніший ігровий чип.

Очікуються й деякі незначні вдосконалення корпусу Pixel 8a, щоб відповідати стилю Pixel 8, як-от округлі кути.

Наступний Pixel Fold

Коли Pixel Fold був представлений на I/O 2023, Google рекламував його як найтонший складаний пристрій на ринку, однак пізніше цього року він поступився Honor Magic V2.

Smartprix нещодавно опублікував рендери Pixel Fold 2. Найбільша зміна дизайну помітна на задній панелі пристрою. Замість того, щоб перенести панель камери, яка була на кожному Pixel, починаючи з лінійки 6, модуль камери переналаштовано на виступ.

Зовнішній екран може збільшитися із 5,8 до 6 дюймів. Внутрішній екран виглядає більш витонченим із меншими рамками, ніж на оригінальному Pixel Fold. Внутрішню фронтальну камеру можна перемістити із рамки під дисплей.

Також очікується, що Pixel Fold 2 матиме 16 ГБ оперативної пам’яті (із 12 ГБ) і 256 ГБ пам’яті UFS 4.0 (з UFS 3.1) для швидкої передачі даних.

Крім того, Fold 2 може стати першим Pixel із SoC Tensor G4. Однак цілком можливо, що Google все ще розробляє Fold 2 і Tensor G4 та готує їх для запуску пізніше цього року.

Розширена реальність?

Були чутки про те, чи буде Google презентувати для своєї платформи «розширеної реальності», відомої як Android XR. Meta відкрила Horizon OS для третіх сторін цього тижня, що повинно створити цікаву гонку. Але наразі можна стверджувати лише про те, що Google Maps матиме оновлення, якими можна поділитися, і вони не будуть пов’язані з Android XR.

Що нового в Android 15?

Якщо є щось, що ми точно побачимо на I/O, так це глибоке занурення в наступну версію Android. Торік Google продемонстрував Magic Compose для Android, який пропонує відповіді в таких програмах, як Google Messages, а також такі інструменти, як Cinematic Wallpaper, які використовують машинне навчання, щоб допомогти вам налаштувати свій пристрій.

Компанія вже випустила дві попередні версії Android 15 для розробників, які пропонують деякі підказки щодо того, що нас чекає. У першому попередньому перегляді були представлені зміни конфіденційності, зокрема остання версія Privacy Sandbox для Android, яка спрямована на збереження конфіденційності вашої інформації, даючи змогу Google зберегти свій рекламний бізнес.

У другій попередній версії покращено підтримку супутникового з’єднання та підтримку зовнішніх екранів на системному рівні, що може покращити роботу зі складаним телефоном. Google, ймовірно, стримає деякі з найяскравіших функцій Android 15 для демонстрації під час основної доповіді.

Де дивитися?

Google I/O 2024 почнеться 14 травня о 10 ранку за тихоокеанським часом. Доповіді та сесії можна буде переглянути у прямому ефірі на вебсайті Google або YouTube. Реєстрація не потрібна. Google зазвичай розкриває остаточний розклад доповідей і сесій ближче до самої конференції.

Раніше ProIT повідомляв, що Google Chrome поки що не вимикає файли cookie.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.