ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Google оновив інструмент для нотаток, раніше відомий як Tailwind

author avatar ProIT NEWS

Інструмент для створення нотаток на основі штучного інтелекту Tailwind, який Google запустив на цьогорічній конференції розробників I/O, проходить ребрендинг. Тепер він має назву NotebookLM і вже доступний для «невеликої групи користувачів у США» згідно з публікацією у блозі Google.

При цьому сам продукт не змінився: Google все ще намагається надати користувачам власний персональний ШІ, навчений на даних і примітках.

Як повідомляє The Verge, ядро NotebookLM фактично бере початок в Google Docs. Отримавши доступ до програми, ви зможете вибрати купу документів, а потім використовувати NotebookLM, щоб ставити запитання про них і створювати нові речі з ними.

Google пропонує кілька ідей щодо того, як використовувати NotebookLM. Як-от автоматичне підсумовування довгого документа або перетворення плану відео на сценарій. Студенти можуть попросити NotebookLM створити короткий підсумок їхніх конспектів за тиждень або розповісти усе про Пелопоннеську війну.

Це ті функції, які притаманні практично будь-якому продукту з ШІ, але Google сподівається, що обмеження базової моделі лише тією інформацією, яку ви додали самі, зможе як покращити відповіді NotebookLM, так і допомогти пом’якшити тенденцію штучного інтелекту «впевнено брехати про все», зазначає The Verge.

Однак ця ідея також не є унікальною для Google: Dropbox, Mem, Notion та інші розробляють власні подібні гіперспеціальні інструменти ШІ.

NotebookLM також містить вбудовані цитати, які мають полегшити швидку перевірку автоматично створених відповідей. Але Google попереджає, що він все ще може галюцинувати й що модель не завжди відповідає правильно.

«Звичайно, це також залежить від інформації, яку ви надаєте. Якщо ви записали у класі неправильні дати Пелопоннеської війни, це вам не допоможе», – пише The Verge.

У Google стверджують, що модель NotebookLM має доступ лише до тих документів, які користувач вирішив завантажити, і що ці дані не використовуються для навчання нових моделей ШІ.

«Це одна з найскладніших частин такого продукту: Google просить користувачів надати свою особисту інформацію моделі штучного інтелекту в обмін на деякі зручні та корисні функції. Цей компроміс стає тим складнішим, чим більш конфіденційною стає інформація», – йдеться в матеріалі.

NotebookLM все ще доступний лише через список очікування в Google Labs. У вступному дописі в блозі кілька разів повторюється, що продукт все ще знаходиться в зародковому стані.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.