ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Google покращує проактивний захист пристроїв Android від зловмисного ПЗ за допомогою сканування в реальному часі на рівні коду

author avatar ProIT NEWS

Компанія Google оголосила про покращений захист від зловмисного програмного забезпечення для всіх пристроїв Android за допомогою Google Play Services у вигляді сканування в реальному часі на рівні коду в Google Play Protect. Про це повідомляє Security Week.

Вбудована функція безпеки Google Play Protect сканує понад 100 мільярдів застосунків щодня, щоб запобігти проникненню зловмисного програмного забезпечення та небажаних програм на пристрої Android.

Виявивши шкідливе програмне забезпечення, Google Play Protect може надіслати попередження, заблокувати встановлення програми або повністю вимкнути програмне забезпечення.

За словами представників Google, кіберзлочинці покладаються на соціальну інженерію, щоб обманом спонукати користувачів встановлювати шкідливі програми за межами Google Play, щоб заразити їхні пристрої поліморфним шкідливим програмним забезпеченням.

Google Play Protect може сканувати пристрої на наявність шкідливих програм, встановлених за межами Google Play, попереджаючи користувачів, коли виявляє підозріле програмне забезпечення або програму, яка відома як шкідлива.

Тепер Google розширює можливості безпеки Google Play Protect за допомогою сканування в реальному часі на рівні коду, яке запускатиметься під час встановлення застосунку, що до того ніколи раніше не сканувався.

«Сканування вилучатиме важливі сигнали з програми та надсилатиме їх у серверну інфраструктуру Play Protect для оцінки на рівні коду. Після завершення аналізу в реальному часі користувачі отримають результат, який повідомить їм, чи виглядає застосунок безпечним для встановлення, чи сканування виявило, що застосунок є потенційно шкідливим», – пояснили в Google.

Нова можливість має допомогти виявляти нові загрози, захищаючи користувачів від шкідливих поліморфних програм, які покладаються на різні методи, включаючи штучний інтелект, щоб змінити свої функції й уникнути виявлення.

«Наші засоби захисту й алгоритми машинного навчання вчаться з кожного застосунку, надісланого Google на перевірку, і ми розглядаємо тисячі сигналів і порівнюємо поведінку застосунків. Google Play Protect постійно вдосконалюється з кожним ідентифікованим застосунком, що дає нам змогу посилити захист для всієї екосистеми Android», – зазначили в компанії.

Нова можливість зараз доступна для пристроїв Android зі службами Google Play в Індії, а протягом наступних місяців охопить усі країни та регіони.

Також нещодавно Google покращила доступність своїх сервісів для людей з обмеженими можливостями.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.