ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Проєкт Lacros: Google вилучає Chrome із ChromeOS

author avatar ProIT NEWS

Довгий проєкт Google з розділення ChromeOS і браузера Chrome, схоже, наближається до завершення. Проєкт, відомий як Lacros, має на меті відокремити ОС Chrome OS Linux від браузера Chrome, даючи змогу Google оновлювати кожен компонент окремо. Про це повідомляє ArsTechnica.

Lacros, за словами представників Google, означає LinuxAndChRomeOS.

Розділення передбачає поділ системного інтерфейсу та веббраузера на окремі файли під назвою ash-chrome (системний інтерфейс) і lacros-chrome (веббраузер). Частина проєкту передбачає удосконалення ОС ChromeOS.

У документах Google зазначено: «Lacros можна уявити як Linux Chrome з більшою підтримкою Wayland».

Крім того, Lacros передбачає оновлення графічного стека ChromeOS із домашнього графічного стека Freon до Wayland, звичайного графічного стека Linux для робочого столу.

У 2016 році Google перейшла на Freon. Вона могла перейти від X11 безпосередньо до Wayland, але замість цього вирішила скористатися власним обхідним шляхом. Цей крок забезпечить більше підтримки для Wayland та уніфікує графічні можливості у ChromeOS.

Що стосується вебпереглядача, то ChromeOS припинить використання спеціального браузера Chrome для ChromeOS і перейде на браузер Chrome для Linux. Той самий браузер, який ви використовуєте в Ubuntu, тепер постачатиметься у ChromeOS. Раніше увімкнення Lacros у ChromeOS відображало обидва вебпереглядачі Chrome – вихідний ChromeOS і новий Linux.

Lacros розробляється вже близько 2 років, і його можна увімкнути за допомогою прапорця в Chrome.

Хоча користувачі можуть не помітити миттєвих змін, очікується, що це розділення спростить оновлення ChromeOS і потенційно подовжить термін служби старіших пристроїв ChromeOS.

Крім того, ця зміна дасть змогу Google безпосередньо розгортати оновлення ChromeOS, зменшуючи затримки у доставці виправлень безпеки.

Оновлення ОС Chrome відбувається приблизно раз на місяць, тому, ймовірно, в кінці серпня або на початку вересня можна очікувати на зміни.

Нещодавно ми повідомляли, чому не варто дозволяти Google керувати вашими паролями.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.