ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Google звільнив співробітників команд Flutter, Dart і Python за кілька тижнів до конференції розробників

author avatar ProIT NEWS

Напередодні щорічної конференції розробників Google I/O у травні технічний гігант звільнив персонал у таких ключових командах, як Flutter, Dart, Python, про що самі постраждалі співробітники повідомляють у соціальних мережах.

У компанії підтвердили звільнення у коментарі TechCrunch, але не повідомили про конкретні команди, ролі чи кількість людей, яких це торкнулося.

«Ми відповідально інвестуємо у найбільші пріоритети нашої компанії та значні можливості, які ще попереду. Щоб найкраще позиціонувати нас для цих можливостей, протягом другої половини 2023 року й до 2024 року кілька наших команд внесли зміни, щоб підвищити ефективність і краще працювати, та узгодили свої ресурси з найбільш пріоритетними продуктами. Завдяки цьому ми спрощуємо наші структури, щоб надати співробітникам більше можливостей працювати над нашими найбільш інноваційними та важливими досягненнями й головними пріоритетами нашої компанії, одночасно зменшуючи бюрократію», – сказав речник Google Алекс Гарсія-Куммерт.

У компанії уточнили, що звільнення не стосувалися всієї компанії, а були реорганізаціями, які є частиною звичайного бізнес-процесу. Постраждалі співробітники зможуть подати заявку на інші відкриті посади в Google.

Керівник продуктів компанії Кевін Мур у спільноті розробників Flutter на Reddit повідомив, що Flutter і Dart не постраждали ні більше, ні менше, ніж інші команди.

У Google також повідомили TechCrunch, що Flutter матиме нові оновлення, якими поділиться на I/O вже цього року.

В окремій публікації на Reddit інший коментатор зазначив, що команда Python, яка постраждала від звільнень, керувала внутрішніми середовищами виконання Python і ланцюжками інструментів, а також працював з OSS Python. За їхніми словами, до цієї групи входило кілька діючих і колишніх основних розробників і членів керівної ради.

На Y Combinator’s Hacker News член команди Python детально описав їхні конкретні обов’язки на технічному фронті та зазначив, що протягом багатьох років більшу частину роботи виконували менше ніж 10 людей.

Інший коментатор сказав, що їхні перші роки в команді Python витратили на сплату внутрішніх технічних боргів, накопичених через відсутність сильної стратегії Python.

«Python була однією з перших мов, які широко використовували в Google. Це була остання велика серверна мова, яка мала мовну команду», – зазначив користувач gpshead.

Хоча у компанії не надали розгорнутої інформації про кількість скорочень, деякі звільнення могли бути підтверджені у повідомленні WARN, поданому 24 квітня.

WARN, або Каліфорнійський закон про сповіщення про пристосування та перепідготовку працівників, вимагає від роботодавців із понад 100 співробітниками надавати попередження за 60 днів до звільнення. У документі Google стверджує, що звільняє загалом 50 співробітників у трьох місцях у Саннівейлі.

У соціальних мережах коментатори висловлювали занепокоєння, зокрема, звільненнями у Python, враховуючи роль, яку інструменти Python відіграють у ШІ.

Але інші зазначали, що Google не ліквідував свою команду Python. Техгігант замінив цю команду іншою групою, що базується в Мюнхені. Принаймні так стверджує член керівної ради Python Томас Воутерс у публікації на Mastodon.

У Google заявили, що підтримають усіх постраждалих співробітників відповідно до місцевих вимог, надавши їм час для пошуку різних посад у компанії або деінде, доступ до послуг аутплейсингу та вихідну допомогу.

Читайте також на ProIT: Google I/O 2024: чого очікувати і як подивитися конференцію розробників.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.