ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Оновлення графічного драйвера NVIDIA 550.54.14 для Linux має значні покращення

author avatar ProIT NEWS

Компанія NVIDIA випустила графічний драйвер NVIDIA 550.54.14 для платформ GNU/Linux, FreeBSD і Solaris, повідомляє 9to5 linux.com.

Основні характеристики графічного драйвера NVIDIA 550.54.14 включають підтримку форматів R8, GR88 і YCbCr GBM, підтримку прозорих великих сторінок для текстового розділу, якщо вони доступні, експериментальну підтримку 10 біт HDMI на компонент і профіль програми для покращення продуктивності KWin на гібридних системах GPU.

Також він додає підтримку сигналізації HDR через властивості DRM HDR_OUTPUT_METADATA та Colorspace для кожного з’єднувача під час завантаження nvidia-drm із параметром modeset=1, підтримку розвантаження рендерингу PRIME на Vulkan Wayland WSI та підтримку CTM, DEGAMMA_LUT і GAMMA_LUT DRM-KMS CRTC властивості, які використовуються функцією Night Light у GNOME та функцією Night Color у KDE Plasma на Wayland.

Інші нові функції включають підтримку дисплеїв віртуальної реальності, таких як SteamVR, на компонувальниках Wayland, які підтримують оренду DRM, підтримку драйвера NVIDIA VDPAU на Xwayland і підтримку EGL_ANDROID_native_fence_sync EGL, VK_EXTERNAL_SEMAPHORE_HANDLE_TYPE_SYNC_FD_BIT і VK_EXTERNAL_FENCE_HANDLE_TYPE_SYNC_ Розширення FD_BIT Vulkan.

Крім того, це оновлення додає підтримку для розширень VK_KHR_video_encode_queue, VK_KHR_video_encode_h264, VK_KHR_video_encode_h265 і VK_KHR_video_maintenance1 Vulkan, покращує підтримку програм Vulkan і вирішує проблему, яка спричиняла пошкодження оформлення вікон у деяких програмах під час роботи в робочому середовищі GNOME.

NVIDIA 550.54.14 оптимізує headless framerate limiter драйвера X, щоб точно імітувати поведінку висхідного потоку та запобігати його активації в незручних ситуаціях, додає підтримку бета-якості графічних процесорів GeForce і робочих станцій до відкритих модулів ядра та додає експериментальну підтримку для середовища виконання D3 (RTD3) управління живленням на настільних графічних процесорах.

Також експериментальною є підтримка консолей кадрового буфера, надана nvidia-drm, щоб замінити консоль завантаження Linux, керовану драйвером системного буфера кадрів, таким як efifb або vesafb, у ядрах, які реалізують drm_fbdev_generic_setup і drm_aperture_remove_conflicting_pci_framebuffers.

Було усунено різні помилки, щоб покращити підтримку таких відеоігор, як Halo Infinite, Horizon Zero Dawn, Forza Horizon 5, Forza Horizon 4, Hogwarts Legacy та Metro Exodus, підтримку деяких програм Wayland на графічних процесорах серії Maxwell, Volta та Pascal, підтримку для дисплеїв VRR, підтримку VRR (Variable Refresh Rate) на Wayland, підтримку Gamescope для модулів NVIDIA Open GPU Kernel, налаштування рівнів яскравості підсвічування, пошкодження інтерфейсу користувача в інсталяторі nvidia та підтримка ігор, побудованих на двигуні Source 2.

У цьому випуску виправлено ще деякі помилки. Зокрема, помилку, яка спричиняла мерехтіння або порожній екран HDMI FRL під час увімкнення VRR із 8 бітами на колірний канал, помилку, яка не дозволяла інсталятору nvidia використовувати параметр командного рядка --gbm-backend-dir, а також дві інші помилки, пов’язані з ланцюжком обміну WSI (системна інтеграція вікон) X11.

І останнє, але не менш важливе: графічний драйвер NVIDIA 550.54.14 забезпечує підтримку встановлення драйвера, коли наявний драйвер NVIDIA вже завантажено.

Щоб дізнатися більше, ознайомтеся з примітками до випуску, звідки також можна завантажити графічний драйвер NVIDIA 550.54.14 для 64-розрядних систем або систем ARM64 (AArch64), а також для платформ FreeBSD і Solaris.

Читайте також на ProIT: NVIDIA Grace програє Intel Sapphire Rapids у перших тестах HPC.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.