Як згенерувати ШІ-зображення у вигляді конструкторів LEGO?
3 хв.

Як згенерувати ШІ-зображення у вигляді конструкторів LEGO?

author avatar Вікторія Гончаренко
PR-менеджерка | Ескулаб

Мені подобається експериментувати з ChatGPT і я досить часто використовую його для різноманітних комунікаційних задач. Наприклад, щоб написати шаблон листа, скласти інструкцію, згенерувати ідеї для матеріалів тощо.

Нещодавно я спробувала згенерувати за допомогою ШІ зображення українських медичних компаній у вигляді конструкторів LEGO. Зокрема, в стилі цих конструкторів зображені будівлі Міністерства охорони здоров’я України, НДСЛ «Охматдит», мережі клінік «Добробут», мережі лабораторій «Ескулаб», ортопедичної клініки Superhumans Center, мережі «Аптека Доброго Дня» тощо.

Ось як це виглядає:

Виявилося, що згенерувати картинку за допомогою ШІ досить складно. Навіть маючи конкретний опис, модель може видавати не релевантний результат і створювати не повністю реалістичні картинки, які містять помилки. Створення 6 зображень у стилі LEGO за допомогою нейромережі DALL-E 3 у платній версії ChatGPT зайняло у мене орієнтовно 3 години.

Як повторити мій досвід?

Існує безліч ШІ, які дають змогу генерувати зображення: DALL-E 3, Midjourney, Stable Diffusion, Artbreeder тощо. Для прикладу, дизайнери в «Ескулабі» використовують Stable Diffusion для того, щоб генерувати такі відео і картинки для соцмереж. Мені ж зручніше користуватися DALL-E 3 у платній версії ChatGPT.

Для початку потрібно обрати зображення, на основі якого ми будемо генерувати модель конструктора LEGO. У моєму випадку це був фасад МОЗ України. І попросити ШІ описати це зображення.

На основі опису, який зробив ШІ, редагуємо текст відповідно до своїх побажань. Так, до свого промпту я додала ще кілька ключових елементів: щоб на будівлі була вивіска «МОЗ України». Також додаємо основний промпт: «Згенеруй зображення будівлі у вигляді конструктора LEGO».

Штучний інтелект створив досить реалістичне зображення адміністративної будівлі у вигляді конструктора LEGO. Щоправда, згенеровані зображення мало чим нагадували реальну будівлю МОЗ. Також були помилки в написі на вивісці.

Я кілька разів просила ШІ виправити текст, але він не зміг цього зробити. Тому дійшла висновку, що штучний інтелект погано справляється з генерацією кириличних літер.

Це може бути з кількох причин. ШІ навчається на наборах даних зображень. Ймовірно, що наборів даних, які містили літери латинського алфавіту, було більше. Це призводить до того, що ШІ неправильно генерує літери.

Інша причина – це недостатня складність моделі, тобто вона не має достатньої кількості параметрів для опису складних об’єктів, наприклад кириличних літер.

Ось приклад того, як можна описати об’єкт для ШІ:

Запити я створювала як українською, так і англійською мовами. Відмінностей у зображеннях, які генерував ШІ на мої запити різними мовами, я не помітила. З цього роблю висновок, що мова спілкування – не головне. Головне – деталізація і чіткість завдань.

Ось ще кілька порад, як генерувати якісні ШІ-зображення у вигляді конструкторів LEGO:

  • Докладно описуйте об’єкт. Чим більше деталей опишете, тим точніше ШІ зможе згенерувати об’єкт. Наприклад, якщо це інтер’єр, то вказуйте, де саме розташовані меблі, їхню кількість, форму, розмір тощо.
  • Використовуйте конкретні назви кольорів і матеріалів. Замість того, щоб сказати «фасад будівлі має бути світлий», скажіть «фасад будівлі має бути білого кольору».
  • Забудьте про складнопідрядні й складносурядні речення. Чим простішим буде ваш опис, тим легше ШІ буде його зрозуміти.
  • Не бійтеся просто щось змінити й хваліть, коли ШІ вдається задовольнити вашу потребу. Не знаю, наскільки з технічної точки зору це гарна порада, але ви спробуйте :).
  • Текстові описи краще генерувати не більше двох слів. Зі свого досвіду скажу, що у трьох словах виникає дуже багато помилок. Наприклад, зображення для «Аптеки Доброго Дня» спершу мали ось такий вигляд:

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.