ProIT: медіа для профі в IT
4 хв.

Які технічні гіганти переманюють найбільше талантів у конкурентів?

author avatar ProIT NEWS

Що ми зробили

Switch On Business проаналізував профілі працівників LinkedIn для Google (Alphabet), Amazon, Apple, Meta, Microsoft, IBM, Tesla, Oracle, Netflix, NVIDIA, Salesforce, Adobe, Intel та Uber.

Компанія виділила співробітників, які зараз працюють у кожному з технологічних гігантів, а раніше мали іншого роботодавця з компаній Big Tech. Це дало змогу дослідникам підрахувати кількість і відсоток працівників, які перейшли з кожної із цих компаній в іншу.


КЛЮЧОВІ ВИСНОВКИ

  • Приблизно 26,51% співробітників Meta працювали в іншому технологічному гіганті. Це найвища частка працівників, які змінили роботодавця.
  • Google залучив найбільше талантів за обсягом: 38 316 (24,15%) персоналу працювали раніше в інших компаніях на ринку.
  • Найменше талантів переваблює IBM: лише 2,28% нинішньої робочої сили раніше працювали у конкурентів.

Meta – король «мисливців за головами». Це єдина велика технологічна компанія, де більше чверті працівників раніше працювали на конкурентів. Залучення й утримання талантів є складною системою у компанії Facebook.

Однак Meta має відносно невелику загальну кількість працівників.

Google має трохи нижчу частку працівників, які раніше працювали на конкурентів, але загалом на компанію працює набагато більше людей, які раніше працювали в іншій компанії Big Tech. Процес набору персоналу в компанії є ретельним, і цілий комітет із найму повинен позитивно оцінити потенційного співробітника.

«Вони як прошарок об’єктивності, і вони дивляться, чи відповідає ця особа кваліфікації для цієї безпосередньої посади. Крім того, оцінюється, чи підійдуть вони для організації в цілому у довгостроковій перспективі», – зазначила глобальний менеджер із підбору персоналу компанії Ліза Хейнс.

IBM має великий штат працівників, але відносно мало колишніх співробітників інших високотехнологічних компаній. Основною причиною цього є зосередженість IBM на внутрішньому розвитку.

За даними компанії, понад 90% практикантів компанії стають штатними працівниками. Також IBM надає можливості для розвитку учням середніх шкіл із малозабезпечених сімей через свою освітню програму P-TECH. Ці стратегії поєднуються з політикою найму, яка розширює пул за межі талантів провідних технологічних гігантів: деякий час IBM вважала диплом коледжу необов’язковим.

Обед Луїссейн, колишній старший віцепрезидент IBM із трансформації та культури розповів:

«Визначаючи, що саме вам потрібно, замість того, щоб створювати дурні бар’єри, ви збільшуєте пул претендентів і маєте кращі шанси отримати більш інклюзивну та кваліфіковану робочу силу».

Amazon наймає дуже мало фахівців, які раніше працювали на інші компанії на ринку

Лише 3,20% робочої сили Amazon прийшли через іншу велику технологічну компанію. Значна частина робочої сили Amazon працює над виконанням завдань або обслуговуванням клієнтів, і характер цієї роботи не потребує технічного досвіду. Однак серед тисяч технічних працівників, яких наймає Amazon, найбільша частка приходить із Microsoft. Однією з причин є те, що штаб-квартири компанії розташовані всього за 12 миль одна від одної.

Apple потребує талантів Intel, а не її мікросхем

Найбільшою мисливською територією Apple є Intel – компанія, з якою вони раніше мали тісні стосунки. Донедавна Apple використовувала чипи Intel у своїх настільних і портативних комп’ютерах, але тепер компанія вважає, що сама досягла успіху в розробці та виробництві комп’ютерних частин.

Також компанія придбала модемний підрозділ Intel, який складався з 2 тисяч колишніх співробітників Intel, що зробило її ще більш привабливою для фахівців з Intel.

Apple має достатню високу частку колишніх співробітників Google, не в останню чергу завдяки найму розробників Google Maps для своїх власних картографічних програм.

Тисячі колишніх співробітників Microsoft приєднуються до Google

Понад 12 тисяч колишніх співробітників Microsoft зараз працюють у Google. І хоча компанія, схоже, навряд чи найближчим часом залучить багато нових співробітників, ті технічні бофіни, яких вони справді шукають, швидше за все, прийдуть від конкурентів у сфері штучного інтелекту, наприклад з OpenAI.

Google своєю чергою втрачає фахівців зі штучного інтелекту на користь Apple.

Колишні співробітники Meta взагалі залишають компанії Big Tech

Відносно небагато працівників Meta продовжують працювати в інших технологічних гігантах, і це найменше серед п’яти компаній, які досліджувалися. Можливо, фахівці, які залишили Meta або були звільнені, взагалі виходять із цього сектору на технічні посади в банках чи медичних закладах, де їх могли б краще оцінити.

Корпорація Microsoft прийняла колишнього технічного таланта IBM

Microsoft існує вже майже півстоліття, наразі у компанії працює 221 тисяча людей по всьому світу. Тож не дивно, що так багато талантів прийшли з інших великих технологічних компаній або перейшли до них.

Компанії IBM вже понад століття, у неї ще більше співробітників, і багато хто з них, ймовірно, перейдуть до Microsoft, судячи з тенденцій.

Обидві компанії мають складний портфель інтересів, і хоча кожна з них має різний акцент, існує великий ступінь збігу. Це робить перехід між ними цікавою пропозицією як для працівників, так і для роботодавців, що, очевидно, призвело до суворих заборон переходити до конкурента для деяких категорій фахівців.

Найм технічних талантів під час кризи

Після пандемії ринок праці переживає спади та підйоми, технічний сектор – найбільше. ШІ також міняє ринок праці.

Ті, кого звільнили, не обовʼязково є недостатньо фаховими працівниками, навіть звіти Meta про «недостатність кваліфікації» співробітників були розроблені, щоб спонукати працівників звільнятися й уникати великих виплат за звільнення.

Читайте наш матеріал про одне з найгучніших звільнень і повернень на ринку Big Tech: Гра ШІ-престолів: чому Сема Альтмана спочатку звільнили, а потім повернули до OpenAI.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.