ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

IBM запускає корпоративну платформу ШІ watsonx.ai для бізнесу

author avatar ProIT NEWS

IBM колись була обличчям «прогресивного» штучного інтелекту, потім дещо відстала від конкурентів, але тепер виходить на ринок із пропозицією для бізнесу під назвою watsonx.

Як пише Virtualization & Cloud Review, це розширення платформи Watson AI, назва якої знайома тим, хто спостерігав за грою суперкомп’ютера IBM із такою назвою у ​​телешоу Jeopardy! у 2011 році. Компанія також створила Deep Blue – суперкомп’ютер, який став чемпіоном із шахів, використовуючи спеціалізовані алгоритми машинного навчання.

На сайті IBM watsonx зазначено, що платформа ШІ/даних складається з трьох частин:

1) watsonx.ai: нова студія для основних моделей, генеративного ШІ та машинного навчання. В IBM кажуть, що вона може допомогти організаціям з легкістю навчати, перевіряти, налаштовувати та розгортати базові моделі й моделі машинного навчання;

2) watsonx.data: для масштабування робочих навантажень ШІ, для всіх даних у будь-якому місці зі спеціальною системою зберігання даних на основі відкритої архітектури lakehouse;

3) watsonx.governance: забезпечує відповідальність, прозорість і можливість пояснення робочих процесів даних та ШІ, допомагаючи організаціям керувати, контролювати й моніторити свою діяльність у сфері штучного інтелекту.

Перші дві частини вже доступні, watsonx.governance очікується у листопаді.

«Сьогодні у watsonx.ai розробники ШІ можуть використовувати моделі від IBM і спільноти Hugging Face для різних задач розробки ШІ, – заявили в IBM. – Моделі попередньо навчені для підтримки різних типів обробки природної мови, включаючи відповіді на запитання, генерацію й узагальнення контенту, класифікацію й екстракцію тексту. У майбутніх оновленнях буде надано доступ до більшої кількості навчених IBM пропрієтарних базових моделей».

Разом із базовими моделями watsonx.ai також містить Prompt Lab – Лабораторію для інжинірингу запитів до великих мовних моделей (LLM). Незабаром з’явиться Tuning Studio – Студія налаштування, яка допоможе організаціям налаштувати свої моделі основ за допомогою позначених даних для кращої продуктивності й точності.

«Протягом наступного року watsonx продовжуватиме розвиватися, і ми очікуємо значних оновлень, – розповіли в IBM. – Ми будемо зосереджені на розширенні сценаріїв використання базової моделі на підприємствах поза областю обробки природної мови та на операціоналізації моделей із понад 100 мільярдами параметрів для спеціалізованих індивідуальних випадків використання. Це відкриває можливості для ширшого впровадження на підприємстві».

Наразі пропозиція доступна у безкоштовному пробному режимі.

Раніше ми повідомляли, що IBM веде переговори щодо купівлі Apptio за майже $5 млрд.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.