ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Ілон Маск заплатить Wikipedia $1 мільярд, якщо вона візьме непристойну назву

author avatar ProIT NEWS

Американський мільярдер Ілон Маск запропонував інтернет-енциклопедії Wikipedia $1 мільярд, якщо вона погодиться взяти собі непристойну назву Dickipedia (від англ. Dick – аналог лайливого «х*й»).

«Я дам їм мільярд доларів, якщо вони змінять свою назву на Dickipedia», – написав бізнесмен у власній соцмережі Х (колишній Twitter).

Ця щедра пропозиція Маска стала наслідком його попереднього твіту, де він критикував Wikimedia Foundation за те, що організація хоче стільки грошей. Так, напередодні голова Wikipedia Джиммі Уейлз вкотре оголосив про збір донатів для підтримки сайту.

«Ви коли-небудь задавалися питанням, чому Wikimedia Foundation хоче так багато грошей? Вони безумовно потрібні не для роботи Wikipedia. Ви можете буквально вмістити копію всього тексту на свій телефон! Так на що гроші? Допитливі уми хочуть знати», – зазначив Ілон Маск.

Після цього, як зазначається, самі користувачі Х підказали Маску, що безкоштовна інформаційна організація обробляє «понад 25 мільярдів переглядів сторінок на місяць і понад 44 мільйони редагувань сторінок на місяць, що вимагає значних операційних витрат».

Wikimedia Foundation також наймає сторонніх фінансових аудиторів, звіти яких є доступними для громадськості.

Це не вперше Ілон Маск і Wikipedia стикаються головами. Згідно з інформацією Business Insider, у травні співзасновник Wikipedia Джиммі Уейлз розкритикував Маска за його рішення обмежити доступ до певного контенту на X напередодні президентських виборів у Туреччині.

Видання також повідомляє, що під керівництвом Маска соцмережа стала більше відповідати вимогам уряду щодо цензури та стеження.

Раніше ProIT повідомляв, що Ілон Маск хоче зробити Twitter (Х) платним.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.