ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Intel інвестує рекордні $25 млрд у заводи в Ізраїлі

author avatar ProIT NEWS

Виробник мікросхем Intel Corp. планує побудувати новий завод у Кір’ят-Гаті (Ізраїль) у рамках диверсифікації своїх виробничих операцій за межами Азії.

Про угоду оголосив прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу, зазначивши, що «це найбільша інвестиція в історії держави Ізраїль». Вартість угоди, за словами Нетаньягу, становить $25 млрд.

В Intel підтвердили «намір компанії розширити виробничі потужності в Ізраїлі», де вона вже працює, але не уточнили умов та не надали інших деталей.

Як повідомляє видання Bloomberg, новий завод буде виробляти пластини, які використовуються при виробництві інтегральних схем (чипів), – сегмента, в якому Ізраїль вже є одним із чотирьох основних постачальників Intel. Також, за даними джерела Bloomberg, оголошена Нетаньягу вартість угоди включає попередні інвестиції у розмірі $10 млрд, оголошені Intel ще у 2021 році.

Представник Intel підтвердив, що розширення відбувається в межах стратегії «IDM 2.0» генерального директора Пета Гелсінгера, яка передбачає будівництво нових виробничих центрів по всьому світу.

Ідея полягає в тому, щоб зменшити залежність компанії від азіатського виробництва чипів, яке спричинило величезні проблеми з ланцюгом поставок під час пандемії COVID-19. Також Intel прагне відновити технологічне лідерство після того, як поступився цією позицію компаніям Nvidia Corp. і Taiwan Semiconductor Manufacturing Co.

У межах стратегії «IDM 2.0» Intel також має намір посилити свої позиції у сфері контрактного виробництва чипів, використовуючи власні потужності для виробництва чипів для інших компаній. З цією метою було оголошено про плани придбати ізраїльську компанію Tower Semiconductor Ltd. за $5,4 млрд більше року тому, хоча угода ще не закрита.

Раніше ProIT повідомляв, що Intel планує побудувати завод у Польщі в межах розширення присутності у Європі.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.