ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Intel уклала угоду з Microsoft на $15 мільярдів для розробки новітніх мікросхем

author avatar ProIT NEWS

Корпорація Microsoft розробить власний передовий напівпровідниковий чип і використовуватиме Intel Foundry для його виробництва в межах довгострокової угоди на суму до $15 мільярдів, повідомляє NetworkWorld.

Intel оголосила під час заходу Intel Foundry, що чип Microsoft використовуватиме процес виробництва чипів Intel 18A, який планується запустити пізніше цього року.

Також корпорація представила агресивну дорожню карту, спрямовану на те, щоб до 2030 року стати другим за величиною виробником мікросхем у світі.

Для досягнення цієї мети Intel потрібні фірмові клієнти, такі як Microsoft. Представники компанії заявили, що Intel Foundry зосереджена на розробці чипів для «ери ШІ».

Деякі оглядачі припустили, що угода з Intel є спробою Microsoft зменшити свою залежність від NVIDIA. Однак за останні роки Microsoft і NVIDIA оголосили про низку партнерств, включаючи співпрацю у 2022 році для створення величезного суперкомп’ютера зі штучним інтелектом. На початку 2023 року – співпрацю у промисловому метавсесвіті, а в середині 2023 року – про співпрацю в галузі штучного інтелекту покоління корпоративного рівня.

Угода передає бізнес Microsoft ливарному заводу в США. Майк Демлер, незалежний аналітик індустрії чипів, припустив, що мотивація технологічного гіганта полягає у зменшенні його залежності від іншого великого виробника чипів – Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC).

У листопаді Microsoft анонсувала дві спеціально розроблені мікросхеми: Azure Maia AI Accelerator, оптимізований для завдань штучного інтелекту, і процесор Azure Cobalt на базі Arm для виконання обчислювальних завдань загального призначення у хмарі. Угода з Intel зосереджена на майбутньому виробництві цих двох нових чипів, сказав Демлер.

«Microsoft, швидше за все, розроблятиме більше чипів, окрім штучного інтелекту та хмарних моделей. Це лише початок, оскільки компанії знадобиться більше мікросхем для інших цілей у хмарних операціях, а також для обробки ШІ на периферії та на ПК», – додав Гленн О’Доннелл, віцепрезидент і директор із досліджень Forrester.

Корпорація Microsoft продовжить використовувати графічні процесори NVIDIA на додаток до власних чипів, додав О’Доннелл.

«Амбіції Microsoft щодо штучного інтелекту трохи підривають домінування NVIDIA у розробці штучного інтелекту, але NVIDIA залишиться лідером у сфері штучного інтелекту», – наголосив посадовець.

За словами Майка Демлера, шквал оголошень Intel про чипи цього тижня є другою спробою компанії побудувати ливарну екосистему, яка підтримує зовнішніх клієнтів. У жовтні 2022 року Intel анонсувала модель внутрішнього ливарного виробництва як для зовнішніх клієнтів, так і для своїх внутрішніх лінійок продуктів.

Нові зусилля компанії щодо співпраці з Arm, Cadence Design Systems та іншими компаніями є хорошим знаком для майбутнього успіху, додав аналітик.

Intel звернулася до виробництва чипів для зовнішніх клієнтів, намагаючись відновити свою частку ринку у конкурентній галузі, де домінують TSMC і Samsung.

Корпорація, яка колись була найбільшим виробником чипів у світі, почала втрачати частку ринку наприкінці 2010-х років через помилки у виробництві, конкуренцію з боку Arm, NVIDIA та інших розробників чипів і падіння продажів ПК.

Мета Intel полягає в тому, щоб відновити західний ринок виробництва мікросхем, заявив генеральний директор Пет Гелсінгер на заході в середу.

За його словами, Intel хоче, щоб приблизно 50% світових напівпровідникових чипів було виготовлено в США та Західній Європі протягом 10 років порівняно із приблизно 20% сьогодні.

Раніше ProIT писав, що нові чипи AMD Threadripper мають прихований запобіжник, який перегорає при розгоні.

Також ми повідомляли, що Intel випустила процесори Core 14-го покоління, Core i9-14900K, Core i7-14700K і Core i5-14600K.

Крім того, компанія випустила версії KF цих процесорів, зокрема Intel Core i9-14900KF без інтегрованої графіки UHD 770.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.