ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Нові чипи AMD Threadripper мають прихований запобіжник, який перегорає при розгоні

author avatar ProIT NEWS

Виробник мікросхем AMD, як і його конкурент Intel, дозволяє розгін своїх робочих станцій і чипів HEDT, але розгін може призвести до пошкодження, наслідком якого стане втрата гарантії. Про це повідомляє ExtremeTech.

Було виявлено, що AMD використовувала секретний метод для виявлення розгону чипа: прихований запобіжник, який спрацьовує, коли вказана функція увімкнена.

Втім, в AMD стверджують, що це не призведе до автоматичного анулювання вашої гарантії, але повідомить компанії, що ви робили, якщо все піде не так, як планувалося.

AMD випустила процесори серії Threadripper 7000 у листопаді, тому люди лише починають знайомитися із цими чипами. ЦП доступні як у версіях Pro, так і в інших версіях, і всі вони «розблоковані для розгону». Однак останні звіти показали, що це призведе до втрати гарантії.

Джерелом цих повідомлень є користувач платформи X, який поділився знімком екрана з попередженням BIOS про те, що його гарантію було анульовано, оскільки дозволено розгін. У BIOS також було написано, що розгін постійно включений, що дивно.

Очевидно, ця функція постійно увімкнена, тому що AMD вставила всередину процесора запобіжник, який перегорає при її увімкненні, тому шляху назад немає.

Розгін дозволений на новітніх процесорах AMD, але якщо щось піде не так, то ваша гарантія буде марною

В AMD підтвердили:

«Процесори серії Threadripper 7000 дійсно містять запобіжник, який перегорає, коли увімкнено розгін. Щоб було зрозуміло, перегорання цього запобіжника не анулює вашу гарантію».

По суті, розгін прийнятний і підтримується AMD, але будь-яке пошкодження призведе до втрати гарантії, тому користувачі повинні діяти обережно. Враховуючи ціну цих процесорів та їхніх материнських плат, розгін, мабуть, не надто поширений. Нагадаємо, що флагманський процесор коштує $9999.

Раніше ProIT повідомляв, що Intel випустила процесори Core 14-го покоління, Core i9-14900K, Core i7-14700K і Core i5-14600K. Також компанія випустила версії KF цих процесорів, зокрема Intel Core i9-14900KF без інтегрованої графіки UHD 770.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.