ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Витік дорожньої карти Dell розкриває всі плани щодо процесорів Intel, AMD і Qualcomm

author avatar ProIT NEWS

Трирічна дорожня карта для ноутбуків Dell XPS, яка просочилася в Інтернет, розкриває деякі пікантні подробиці щодо дат надходження обладнання наступного покоління від Intel, Qualcomm і навіть AMD. Про це повідомляє ExtremeTech.

Компанія відома тим, що в основному використовує процесори Intel, тому цей витік містить велику кількість інформації про плани Intel. Є й деякі інтригуючі плани AMD і Qualcomm.

Документ, опублікований в Інтернеті для членів Scribd, нібито стосується Dell XPS із майбутнім процесором Qualcomm X Elite, але містить історичну інформацію про проблеми дизайну тощо. Заборонений документ починається із 3-річної дорожньої карти лінійки XPS від Dell, яка містить деякі інтригуючі подробиці про майбутні платформи Intel.

Для початку це дорожня карта для мобільних пристроїв, тому немає жодної згадки про плани щодо настільних чипів. У серпні-вересні з'являться чипи Intel Lunar Lake-MX, які стануть першими мобільними чипами компанії із вбудованою пам'яттю. Ці процесори з низьким енергоспоживанням будуть боротися із процесорами Apple M-серії, включно зі щойно випущеним M4 silicon. Повідомляється, що ці чипи будуть називатися серією Core Ultra 200.

Незабаром після цього випуску Arrow Lake-H для мобільних пристроїв з’явиться в лютому-березні 2025 року. Можливо, із тим самим брендом серії 200, про який повідомлялося раніше.

У 2026 році нарешті з’явиться Panther Lake-H, а у 2027 році – Nova Lake. Це перший випадок, коли ми почули жорсткі дати для будь-якої з цих майбутніх платформ від Intel.

У документі також згадуються AMD і Qualcomm, а Dell найближчим часом додасть процесори Qualcomm X Elite/Pro до своєї лінійки XPS 13.

У дорожній карті зазначено, що цього року компанія продаватиме ноутбуки XPS 13 із чипами Intel Meteor Lake і Qualcomm, але з часом оновить чипи Qualcomm до V2 у 2026 році із TDP 40 Вт. Версії Qualcomm продаватимуться разом із версіями Lunar Lake.

AMD згадується лише в категорії XPS 16. Зазначено, що цей потужний ноутбук використовуватиме Intel, Qualcomm та AMD у 2027 році.

Раніше ProIT повідомляв, що хакери викрали 49 мільйонів записів клієнтів Dell через API партнерського порталу.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.