ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

У Microsoft впевнені, що Windows on Arm перевершить MacBook Air M3

author avatar ProIT NEWS

Корпорація Microsoft готується оприлюднити своє бачення ПК зі штучним інтелектом вже наступного місяця під час заходу у Сіетлі.

Джерела, знайомі з планами Microsoft, повідомили The Verge, що у компанії впевнені: серія нових ноутбуків Windows на платформі Arm перевершить MacBook Air на базі M3 від Apple як за продуктивністю ЦП, так і за швидкістю виконання завдань за допомогою ШІ.

У Microsoft вважають, що майбутні процесори Snapdragon X Elite нарешті запропонують продуктивність, яка допоможе агресивніше просувати Windows on Arm.

Зараз же Microsoft робить великі ставки на майбутні процесори Snapdragon X Elite від Qualcomm, які, починаючи з цього року, працюватимуть у різних ноутбуках Windows, а також на новітнє апаратне забезпечення Surface від Microsoft, орієнтоване на споживачів.

Microsoft настільки впевнена в цих нових чипах Qualcomm, що планує низку демонстрацій, щоб показати, що ці процесори будуть швидшими за M3 MacBook Air.

У внутрішніх документах Microsoft, з якими ознайомилися журналісти The Verge, йдеться, що нові комп’ютери з ШІ Windows матимуть швидшу емуляцію програм, аніж Rosetta 2. Це рівень сумісності програм, який Apple використовує на своїх комп’ютерах Apple Silicon Mac для перекладу програм, скомпільованих для 64-розрядних процесорів Intel.

Емуляція застосунків була великою проблемою для Windows on Arm протягом останнього десятиліття, але 2 роки тому Microsoft запропонувала емуляцію застосунків x64 для Windows 11. Це гарантує, що програми можуть працювати у Windows на пристроях Arm, якщо немає рідної версії ARM64.

Власні програми Arm є ключовими для покращення продуктивності майбутніх ноутбуків Windows на Arm. Нещодавно Google випустила власну версію Chrome ARM64 для цих майбутніх пристроїв.

Microsoft планує постачати Surface Pro 10 і Surface Laptop 6 із процесорами Qualcomm Snapdragon X Elite замість чипів Core Ultra від Intel, а також орієнтовані на бізнес версії Surface Pro 10 і Surface Laptop 6, які поставляються з процесорами Intel Core Ultra.

Компанія презентує пристрої, які працюють на процесорах Qualcomm Snapdragon X Elite, як комп’ютери AI Copilot наступного покоління, що має відрізняти їх від наявних ПК, які працюють на новітніх чипах AMD або навіть процесорах Intel Core Ultra. Цей новий клас комп’ютерів спочатку отримає доступ до нових функцій Windows на базі ШІ та програми AI Explorer.

Також Microsoft прагне покращити потокове відео на пристроях Windows з ОС Arm за допомогою нової функції на базі штучного інтелекту, яка може створювати зображення за допомогою моделей ШІ. Своєю чергою Copilot отримає доступ до контексту ПК для покращення підказок і відповідей.

У Qualcomm впевнені у своїх нових процесорах із чипами Snapdragon X Elite. Так, розробники вже показали тести, які за низкою показників перевершують процесор Apple M2 і чипи Intel Core Ultra 7.

Також Qualcomm стверджує, що більшість ігор для Windows повинні добре працювати на майбутніх ноутбуках Arm, тому згодом ми зможемо побачити деякі ігрові ноутбуки з процесорами Arm.

Велика презентація ПК зі штучним інтелектом від Microsoft відбудеться 20 травня, лише за день до щорічної конференції розробників Build. Генеральний директор Microsoft Сатья Наделла розповість про бачення штучного інтелекту в апаратному та програмному забезпеченні компанії, яке стане основою для останнього випуску Windows on Arm та інвестицій у функції ШІ для Windows 11.

Microsoft прагне реалізувати ідею «Copilot для кожного», як колись реалізувала ідею «ПК у кожному домі». Це великий поштовх для ШІ у Windows Microsoft. Компанія очікує, що до кінця 2026 року 50% нових пристроїв Windows працюватимуть із чипами, сумісними зі штучним інтелектом.

Читайте також на ProIT: Microsoft випустив PowerToys v0.80.0.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.