ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

У iFixit є хороші та погані новини щодо ремонтопридатності iPhone 15 Pro Max

author avatar ProIT NEWS

Демонтаж iFixit показує, що моделі iPhone 15 Pro мають складнішу конструкцію, ніж дешевші моделі, тоді як частина DRM від Apple означає, що робити ремонт самостійно все ще в основному недоступно. Про це йдеться у матеріалі The Verge.

Хоча Apple, можливо, спростила фізичний ремонт iPhone 15 Pro Max, демонтаж від iFixit показує, що він все ще має ті ж обмеження щодо сполучення деталей, що й його попередники.

iFixit виявив, що модельний ряд iPhone 15 має перероблений середній корпус, до якого можна отримати доступ, знявши екран або заднє скло пристрою. Однак iFixit зазначає, що внутрішні елементи iPhone 15 Pro і Pro Max знаходяться за екраном, а не за заднім склом, як у випадку з базовими iPhone 15 і 15 Plus, а також лінійкою iPhone 14.

Такий зворотний порядок може зробити «критичний ремонт, як-от заміна батареї, дещо більш ризикованим, ніж на моделі 14», стверджують в iFixit, адже ви «виймаєте дорогий, крихкий дисплей, а не нерухому скляну пластину».

Оскільки для відкриття екрану потрібне нагрівання, існує також вища ймовірність, що ви можете пошкодити кабель, який з'єднує дисплей із пристроєм.

Крім нового розташування, iFixit підтверджує, що iPhone 15 Pro обладнаний модемом Qualcomm Snapdragon X70 5G, який використовує штучний інтелект для забезпечення «неперевершеної швидкості передачі даних, покриття та затримки».

Один із сайтів для тестування швидкості, SpeedSmart, вже виявив, що модем 5G iPhone 15 Pro підвищує швидкість завантаження 5G на 24% порівняно з iPhone 14 Pro. Розбірка iFixit також показала більший акумулятор ємністю 4422 мАг.

Незважаючи на перехід до більш зручного для ремонту дизайну, Apple все ще ускладнює можливість заміни деталей на iPhone Pro Max. Вимога компанії щодо сполучення означає, що домашні майстри та ремонтні майстерні можуть використовувати для ремонту лише нові деталі, придбані безпосередньо в Apple, інакше вони втратять функціональність.

Більше того, Apple також вимагає перевірки ремонту за допомогою звернення до технічної підтримки.

iFixit описує, що станеться, якщо взяти справжні деталі з одного iPhone 15 Pro Max і поставити їх в інший пристрій. Під час спроби перенести лідарний сенсор з одного iPhone в інший в iFixit помітили, що «застосунок камери спочатку завантажився, а потім вийшов із ладу». Те ж саме стосується деяких інших компонентів iPhone 15 Pro, все це команда iFixit описала у таблиці у своєму блозі.

«На жаль, програмне забезпечення є якимось обмеженням для відмінно спроєктованого телефона. Але без можливості заміни компонентів ремонтопридатність значно страждає», – зауважили в iFixit.

Минулого тижня iFixit зменшила оцінку ремонтопридатності iPhone 14 через вимогу компанії Apple щодо співставлення деталей, знизивши її із семи балів із десяти до чотирьох. Компанія присвоїла iPhone 15 Pro Max «проміжну» оцінку у чотири бали в очікуванні «сервісного посібника і продажу запчастин».

Apple розширила свою програму Self Service Repair для iPhone 14 у червні. Передбачається, що вона зробить те ж саме для лінійки iPhone 15 у майбутньому.

Читайте про всі оновлення iPhone 15 Pro та iPhone 15 Pro Max на ProIT.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.