ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

NFC Forum оприлюднив технологічну дорожню карту NFC до 2028 року

author avatar ProIT NEWS

Форум NFC, провідний орган зі стандартизації технології безконтактних платежів (NFC), оприлюднив свою технологічну дорожню карту до 2028 року. Технологічна дорожня карта була спільно розроблена провідними учасниками Форуму, включно з представниками правління з таких компаній, як Apple, Google, Huawei, Identiv, Infineon, NXP, Qualcomm, Sony і STMicroelectronics.

П’ять ключових інноваційних пріоритетів дорожньої карти Форуму:

1. Збільшена потужність для бездротової зарядки NFC

Поточна специфікація бездротової зарядки NFC пропонує до 1 Вт потужності, а планується збільшити ці можливості до 3 Вт. Збільшена потужність для бездротового заряджання NFC дасть змогу використовувати цю технологію у нових форм-факторах меншої форми, наприклад у розумних годинниках, фітнес-трекерах. Це дозволить створювати нові ринки та змінювати індустріальний дизайн.

2. Збільшений радіус дії

На сьогодні діапазон з’єднань NFC обмежений 5 мм, але Форум NFC вивчає діапазони, які у 4-6 разів перевищують поточну робочу відстань. Навіть незначне збільшення діапазону зробить безконтактні транзакції та дії швидшими й легшими.

3. Багатоцільовий екран

Ця функція покращить безконтактну взаємодію з користувачем, підтримуючи кілька дій одним дотиком. Варіанти використання включають, зокрема, доставлення квитанцій «точка-точка», ідентифікацію лояльності до компаній та оформлення квитків на всю подорож.

4. Модернізація зв’язку між пристроями

Розроблена, щоб надати смартфонам із підтримкою NFC функцію точки продажу (Soft Point Of Sale), що дасть змогу компаніям і приватним особам отримувати платежі будь-де.

5. Розширення можливостей NFC для спільного використання форматів даних, необхідних для сталого розвитку

Дасть змогу NFC обмінюватися даними про склад товару і способи перероблення продукту, що відповідає потребам споживачів і нормативним вимогам ринку.

«Експоненційний ріст технології NFC є свідченням далекоглядного підходу наших членів і непохитної відданості інноваціям, – сказав виконувач обов’язків директора NFC Forum Майк Маккемон. – Завдяки нашим стандартам, які постійно розвиваються, керівники бізнес-ліній і дизайнери продуктів зможуть створювати нові продукти та послуги, які сподобаються клієнтам. Оскільки технологія NFC стає все більш поширеною у нашому повсякденному житті, наші заплановані функції мають потенціал для значного вдосконалення того, як ми оплачуємо й отримуємо платежі; взаємодіємо з нашими улюбленими брендами; живимо наші пристрої; отримуємо доступ до екологічно чистих продуктів і послуг».

Дорожню карту планується втілити в життя до 2028 року. Учасники групи стверджують, що «окремі робочі елементи наразі перебувають на різних стадіях розроблення, починаючи від дослідження щодо вимог ринку до чернеток специфікацій».‌‌

Про Форум NFC

Форум NFC, заснований у 2004 році, є некомерційною галузевою асоціацією, до складу якої входять провідні компанії мобільного зв’язку, виробники напівпровідників і побутової електроніки. Його місія полягає у тому, щоб просувати використання технології NFС шляхом розроблення специфікацій, забезпечення взаємодії та навчання ринку технологіям NFC.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.