ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Intel кидає виклик NVIDIA: Gaudi коштує вдвічі дешевше, ніж H100

author avatar ProIT NEWS

Intel кинула виклик NVIDIA у гарячій боротьбі за перевагу в апаратному забезпеченні ШІ. Генеральний директор Пет Гелсінгер оприлюднив ціни на чипи-прискорювачі Intel Gaudi 2 і Gaudi 3 нового покоління, і цифри виглядають руйнівними для NVIDIA. Про це повідомляє TechSpot.

Ціни на подібні продукти зазвичай приховуються від громадськості, але Intel усе ж надала деякі офіційні дані. Флагманський прискорювач Gaudi 3 коштуватиме приблизно $15 тисяч за одиницю при купівлі окремо, що на 50% дешевше, ніж конкуруючий графічний процесор NVIDIA для центрів обробки даних H100.

Gaudi 2, хоч і менш потужний, також значно дешевший за NVIDIA. Повний 8-чиповий прискорювач Gaudi 2 буде продаватися постачальникам систем за $65 тисяч. В Intel стверджують, що це лише одна третина ціни порівнянних установок від NVIDIA та інших конкурентів.

Для Gaudi 3 та сама комплектація із 8 прискорювачами коштує $125 тисяч. Intel наполягає, що це на дві третини дешевше, ніж альтернативні рішення на цьому високому рівні продуктивності.

Щоб надати певний контекст щодо цін на Gaudi 3, нещодавно випущений графічний процесор NVIDIA Blackwell B100 коштує близько $30 тисяч за одиницю. Тим часом високопродуктивний процесор Blackwell CPU+GPU B200 продається приблизно за $70 тисяч.

Звичайно, ціноутворення – це лише одна частина рівняння. Продуктивність та екосистема програмного забезпечення є однаково важливими факторами. На цьому фронті Intel наполягає, що Gaudi 3 не відстає від H100 від NVIDIA або навіть перевершує його за різноманітністю важливих навантажень навчання штучного інтелекту та висновків.

Тести, на які посилається Intel, показують, що Gaudi 3 забезпечує на 40% швидший час навчання, ніж H100 у великих кластерах із 8192 мікросхемами.

За даними компанії, навіть менша установка Gaudi 3 із 64 мікросхемами забезпечує на 15% вищу пропускну здатність, ніж H100 на популярній мовній моделі LLaMA 2. Що стосується штучного інтелекту, то Intel заявляє про удвічі більшу швидкість над H100 на таких моделях, як LLaMA та Mistral.

Однак, хоча чипи Gaudi використовують відкриті стандарти, такі як Ethernet, для полегшення розгортання їм бракує оптимізації для повсюдної платформи CUDA від NVIDIA, на яку сьогодні покладається більшість програм ШІ. Переконати підприємства переробити свій код для Gaudi може бути важко.

Щоб стимулювати впровадження, Intel заявляє, що об’єднала щонайменше 10 великих постачальників серверів, включно з новими партнерами Gaudi 3, такими як Asus, Foxconn, Gigabyte, Inventec, Quanta та Wistron, Dell, HPE, Lenovo та Supermicro.

Тим не менш, NVIDIA є тією силою, з якою потрібно рахуватися у світі центрів обробки даних. В останньому кварталі 2023 року вони заявили про 73-відсоткову частку ринку процесорів для центрів обробки даних. Ця цифра продовжує зростати, знижуючи ставки як Intel, так і AMD.

NVIDIA займає 88% частки споживчого ринку GPU. Це важка боротьба для Intel, але величезна різниця в ціні може допомогти виробнику наздогнати конкурента.

Читайте також на ProIT: цього тижня NVIDIA представила на виставці Computex 2024 у Тайпеї низку продуктів – від нових ноутбуків зі штучним інтелектом до потужної платформи Blackwell і мережі Spectrum-X Ethernet.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.