ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

288-ядерний процесор Intel Clearwater Forest Xeon використовуватиме стекування Foveros 3D

author avatar ProIT NEWS

Тепер, коли компанія Intel переходить на плиткові процесори, вона також почне застосовувати новітні технології упаковки до цих мікросхем.

Показовий приклад: чипи Clearwater Forest Xeon 2025 року, процесори другого покоління для центрів обробки даних E-core, тепер використовують новітню технологію 3D-стекування від Intel. Це зробить його цікавим та амбітним проєктом для компанії, оскільки вона протистоїть AMD у сфері центральних процесорів із високою щільністю обробки даних, повідомляє ExtremeTech.

Очікується, що у 2024 році Intel випустить свій ефективний процесор Xeon першого покоління під назвою Sierra Forest. Цей чип буде створено за процесом Intel 3, він матиме 144 ядра. Його наступник буде називатися Clearwater Forest і буде виготовлений за технологічним процесом Intel 18A. Він також матиме 288 ядер, але на меншому вузлі.

За деякими даними, Clearwater Forest матиме упаковку Foveros Direct від Intel – найпередовішу технологію 3D-стекування компанії.

Нагадаємо, що технологія з’єднання Intel Foveros має два варіанти: Omni для всеспрямованого зв’язку та Direct для гібридного з’єднання.

Очікується, що Clearwater Forest матиме базову плитку, яка лежить на верхній частині інтерпозера, а плитки, що містять ядра ЦП, будуть розташовані поверх неї.

Foveros Direct використовує з’єднання мідь-мідь для високошвидкісних з’єднань із низьким опором і є розробкою компанії четвертого покоління.

Foveros Direct також можна змішувати та поєднувати із Foveros Omni й вбудованим мостом з’єднання із кількома кристалами Intel (EMIB) для розглянутого чипа, що дає компанії нову гнучкість у передовій упаковці.

Хоча Intel все ще домінує серед центрів обробки даних, протягом багатьох років вона повільно втрачає частку ринку через чипи Epyc від AMD. Тож Intel сподівається зупинити цей прогрес у 2024 році з такими ЦП, як Sierra Forest, а потім Clearwater Forest наступного року.

Водночас компанія також підвищує ставку завдяки процесорам Xeon Rapids із P-ядрами. У грудні було випущено процесори Emerald Rapids п’ятого покоління, а цього року компанія продовжить випуск процесорів Granite Rapids шостого покоління. Цього року AMD також запустить свою платформу Epyc на базі Zen 5, що зробить 2024 рік роком жорсткої конкуренції за домінування в центрі обробки даних.

Раніше ProIT писав, що нові чипи AMD Threadripper мають прихований запобіжник, який перегорає при розгоні.

Також ми повідомляли, що Intel випустила процесори Core 14-го покоління, Core i9-14900K, Core i7-14700K і Core i5-14600K. Крім того, компанія випустила версії KF цих процесорів, зокрема Intel Core i9-14900KF без інтегрованої графіки UHD 770.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.