ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

ІТ-Армія паралізувала роботу російської 1С-Рарус

author avatar ProIT NEWS

Одна з найбільших ERP-систем у росії «впала» через атаки української ІТ-Армії. Клієнти не можуть використовувати бухгалтерські сервіси та працювати на повну силу. Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації України.

«1С-Рарус налічує 150 тисяч користувачів, серед яких такі технологічні гіганти та спонсори війни, як Татнєфть та ВТБ. Клієнти у крамницях і на заправках не можуть здійснити оплату, бо каса не працює. А це мільйонні збитки для російської економіки», – зазначили у Мінцифри.

Нагадаємо, що ІТ-Армія починалась із невеликої волонтерської групи фахівців, які обʼєдналися в кінці лютого 2022 року. Зараз вона налічує тисячі активних учасників і сотні тисяч прихильників, які можуть утримувати одночасно понад 800 цілей.

ІТ-Армія вже завдала збитків економіці росії на мільярди доларів своїми атаками на інформаційні ресурси та сервіси країни-ворога.

Зокрема, тиждень тому ІТ-Армія «поклала» «Бітрікс24» – російський хмарний сервіс, яким користуються найбільші компанії-спонсори війни в росії, зокрема Роснефть. Унаслідок кібератаки 40% користувачів мали проблеми з доступом до СRМ-системи й інших сервісів.

Раніше ProIT розповідав, хто стоїть за атакою на «Київстар» та як Україна може протистояти хакерам.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.