ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Компанія Neuralink Ілона Маска вперше імплантувала чип у мозок людини

author avatar ProIT NEWS

Медична технологічна компанія Ілона Маска Neuralink імплантувала мозковий чип першій людині. Після багатьох років запевнень, що випробування на людях неминучі, здається, нарешті вони дійсно відбуваються, повідомляє Mashable.

Маск оголосив про досягнення у своєму акаунті в соцмережі X.

«Перша людина вчора отримала імплантат від Neuralink і добре одужує. Початкові результати показують багатообіцяюче виявлення спайків нейронів», – написав посадовець.

Особу першого пацієнта у Neuralink не розголошують. Однак у своєму заклику до волонтерів компанія повідомляла, що учасники програми повинні перебувати в США, бути старші 18 років і мати інвалідність.

Зокрема, Neuralink зацікавлена ​​в імплантації мозкових чипів людям із «квадриплегією, параплегією, втратою зору, втратою слуху, нездатністю говорити та/або великою ампутацією кінцівок (вище або нижче ліктя та/або вище або нижче коліна)».

Для свого першого випробування на людях компанія шукала добровольців, які страждають на квадриплегію, спричинену травмою шийного відділу спинного мозку, або мають бічний аміотрофічний склероз.

Маск також розповів, що перший продукт Neuralink називається Telepathy. Він розроблений, щоб дати змогу людям з обмеженими можливостями керувати електронними пристроями за допомогою свого мозку.

«Telepathy дозволяє керувати вашим телефоном або комп’ютером, а через них – майже будь-яким пристроєм просто за допомогою думки. Початковими користувачами будуть ті, хто втратив можливість користуватися своїми кінцівками. Уявіть, якби Стівен Гокінг міг спілкуватися швидше. Це наша мета», – заявив Ілон Маск.

Дослідження Neuralink Precise Robotically Implanted Brain-Computer Interface (PRIME), оприлюднене у вересні минулого року, спрямоване на оцінку безпеки мозкового імплантату N1, а також хірургічного робота R1, призначеного для його імплантації.

«Під час дослідження робот R1 буде використаний для хірургічного введення ультратонких і гнучких ниток імплантату N1 в область мозку, яка контролює наміри рухів. Після встановлення імплантат N1 стає косметично невидимим. Він призначений для запису та бездротової передачі сигналів мозку до програми, яка розшифровує наміри руху. Початкова мета – надати людям можливість керувати курсором або клавіатурою комп’ютера за допомогою думки», – йдеться у повідомленні компанії в блозі про її перше випробування на людях.

BBC повідомляє, що низка компаній вже імплантували подібні пристрої.

«Для будь-якої компанії, що виробляє медичні прилади, перше випробування на людях є важливою віхою», – говорить професор Анн Вангостенберге із Королівського коледжу Лондона.

Однак вона зауважила, що необхідно бути обережними, оскільки справжній успіх можна оцінити лише в довгостроковій перспективі.

«Ми знаємо, що Ілон Маск дуже вправно справляється з рекламою своєї компанії», – додала професорка.

Серед інших компаній, які досягли подібних успіхів у цій галузі, є École Polytechnique Fédérale у Лозанні (EPFL), Швейцарія, яка успішно дозволила паралізованій людині ходити, просто думаючи.

Цього було досягнуто шляхом встановлення електронних імплантатів у мозок і хребет, які бездротовим способом передають думки ногам і стопам. Подробиці прориву були опубліковані в рецензованому журналі Nature у травні 2023 року.

Зауважимо, що жодної незалежної перевірки заяв Ілона Маска не було. Також представники Neuralink не надали жодної інформації щодо процедури, яка нібито відбулася.

Нещодавно ми повідомляли, що SpaceX випустить портативну антену Starlink Mini Dish, яку можна носити в рюкзаку.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.