ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

SpaceX випустить портативну антену Starlink Mini Dish, яку можна носити в рюкзаку

author avatar ProIT NEWS

Генеральний директор SpaceX Ілон Маск заявив, що компанія випустить портативну версію супутникової антени Starlink Mini Dish у найближчі місяці. За його словами, антена буде достатньо маленькою, щоб поміститися в рюкзак. Маск також розповів про майбутній стільниковий сервіс Starlink, який забезпечуватиме пропускну здатність 7 Мбіт/с.

«Пізніше цього року ми представимо Starlink Mini, який поміщається у рюкзаку», – заявив Маск в інтервʼю, повідомляє PC Mag.

Ще у вересні 2023 року Федеральна комісія звʼязку схвалила заявку SpaceX на живлення Starlink Mini Dish розміром із ноутбук MacBook, але наразі нової інформації про новинку немає. Нічого невідомо і про особливості тарілки Starlink Mini Dish чи її ціну. Маск лише зауважив, що ця модель «для тих, кому потрібен дуже портативний Starlink».

Очільник SpaceX також розповів про антену нового покоління Starlink Dish, попередні замовлення на яку відкрилися ще в листопаді. Ціна така ж, як і поточної антени другого покоління ($599), але вона дешевша у виробництві.

«Ми вже поставляємо пристрої нового покоління. Це четверта версія користувацького терміналу, що дає нам змогу знизити вартість Starlink», – сказав Ілон Маск.

Раніше виробництво терміналу Starlink коштувало компанії $3000, але компанія постійно знижує витрати на цей процес. Маск оголосив про відкриття нового заводу Starlink у Техасі, який вироблятиме термінали нового покоління.

SpaceX також працює над сервісом Starlink Direct to Cell (DTC), який дає змогу передавати дані на звичайні телефони, забезпечуючи підключення навіть у найвіддаленіших регіонах. Нещодавно компанія продемонструвала успіх технології, увімкнувши SMS-повідомлення між немодифікованими смартфонами за допомогою нещодавно запущених супутників Starlink Direct to Cell.

Раніше ми повідомляли, що конкурент SpaceX Starlink, супутниковий інтернет-оператор HughesNet, почав пропонувати клієнтам тарифний план на 100 Мбіт/с дешевше, ніж Starlink. Це стало можливим після запуску супутника зв’язку Jupiter 3 на високу геостаціонарну орбіту в липні.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.