ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Конкурент Starlink запропонував супутниковий інтернет зі швидкістю 100 Мбіт/с дешевше, ніж у Маска

author avatar ProIT NEWS

Конкурент SpaceX Starlink, супутниковий інтернет-оператор HughesNet, почав пропонувати клієнтам тарифний план на 100 Мбіт/с, що стало можливим після запуску супутника зв’язку Jupiter 3 на високу геостаціонарну орбіту в липні.

Після серії тестів у HughesNet оголосили, що Jupiter 3 працює. Супутник вагою 9,2 тонни вивела на орбіту ракета Falcon Heavy компанії SpaceX, повідомляє Tech News Space.

Плани Elite та Fusion пропонують швидкість низхідного зв’язку до 100 Мбіт/с за щомісячну плату $90 і $110. Швидкість вихідного з’єднання досягає лише 5 Мбіт/с.

В обох випадках існує обмеження на швидкісну передачу даних у 200 ГБ на місяць. Після перевищення ліміту абонент може користуватися інтернетом на зниженій швидкості.

Запуск супутника Jupiter 3, який забезпечує понад 500 Гбіт/с широкосмугового зв’язку, збільшує загальну пропускну здатність HughesNet до понад 1 Тбіт/с.

Вищі швидкості передачі даних зроблять HughesNet більш конкурентоспроможною порівняно із супутниковим інтернет-сервісом Starlink від SpaceX, який має глобальну базу абонентів у 2,2 мільйона.

Попри те, що Starlink пропонує швидкість завантаження понад 220 Мбіт/с, багато користувачів у США фактично відчувають швидкість близько 70 Мбіт/с. Такі дані були отримані у результаті дослідження, проведеного Ookla Speedtest.net.

Приватна послуга Starlink коштує до $120 на місяць залежно від місцезнаходження.

Для підключення до супутникового Інтернету клієнти HughesNet можуть орендувати або придбати супутникові антени, вартість яких залежить від тарифного плану. На таких самих умовах працює і Starlink.

Раніше ми писали, що SpaceX планує отримати $10 мільярдів від продажів Starlink у 2024 році. Це більше, ніж від запуску ракет.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.