ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

SpaceX будує сотні супутників-шпигунів для Уряду США

author avatar ProIT NEWS

Компанія SpaceX розробляє мережу Starshield для Національного розвідувального офісу Міністерства оборони США, повідомляє Reuters.

За даними Reuters, Національне розвідувальне управління Міністерства оборони (NRO) уклало контракт зі SpaceX на створення мережі із сотень низькоорбітальних супутників-розвідників, здатних працювати як рій і стежити за цілями на землі. Видання посилається на п’ять джерел, які знають про цю програму.

У публікаціях The Wall Street Journal також повідомляється, що компанія SpaceX у 2021 році підписала контракт на $1,8 мільярда із неназваним агентством.

Зазначається, що вказана мережа під назвою Starshield («Зоряний щит») зможе збирати безперервні зображення по всій Землі для розвідки США, використовуючи різні супутники для збору даних і передачі інформації. За словами представника одного із джерел, яке говорило з Reuters, від неї ніхто не зможе сховатися.

Поки що ані SpaceX, ані NRO безпосередньо не підтвердили участь компанії у проєкті, але представник NRO сказав у коментарі Reuters:

«Національне розвідувальне управління розробляє найбільш потужну, різноманітну і стійку систему космічного спостереження та розвідки, яка коли-небудь була у світі».

Восени минулого року повідомлялося, що SpaceX уклала контракт на $70 мільйонів із Космічними силами на забезпечення супутникового зв’язку в межах програми Starshield.

Це окремий підрозділ від угруповання Starlink від SpaceX (принаймні за словами Ілона Маска). Він сказав, що Starlink має бути цивільною мережею, тоді як Starshield призначений для використання в цілях Уряду та національної безпеки.

Раніше ProIT розповідав, що Starlink тепер працює через смартфони.

Також ми повідомляли, що SpaceX випустить портативну антену Starlink Mini Dish, яку можна носити в рюкзаку.

А ще ми писали, що конкурент SpaceX, супутниковий інтернет-оператор HughesNet, почав пропонувати клієнтам тарифний план на 100 Мбіт/с дешевше, аніж Starlink. Це стало можливим після запуску супутника зв’язку Jupiter 3 на високу геостаціонарну орбіту в липні.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.