ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Космічний інтернет: Starlink тепер працює через смартфони

author avatar ProIT NEWS

Компанія SpaceX Ілона Маска оголосила про значне досягнення. Проєкт SpaceX Starlink, який надає доступ до інтернету через супутники, тепер працює на звичайних смартфонах без необхідності купувати додаткове обладнання.

На офіційній сторінці компанії в соцмережі X було опубліковано повідомлення про успішне випробування можливостей прямого зв’язку Starlink зі стільниковим телефоном.

«Це повідомлення було надіслано через супутник SpaceX Direct to Cell у космосі», – йшлося у дописі.

Тобто повідомлення було надіслано за допомогою смартфона, підключеного безпосередньо до супутника, а не через мобільну мережу на Землі.

Важливо те, що технологія не вимагає спеціальних модифікацій апаратного забезпечення телефона, щоб користуватися супутниковим інтернетом.

Підґрунтя для цього досягнення було закладено наприкінці 2023 року, коли SpaceX отримала дозвіл на тестування зв’язку Starlink зі смартфонами. А вже в січні цього року компанія запустила супутники Starlink. Деякі з них підтримують технологію Direct to Cell (DTC), яка забезпечує смартфонам підключення до інтернету, можливість отримувати текстові повідомлення і здійснювати голосові виклики в будь-якому місці, навіть там, де немає покриття. Будь-яке додаткове обладнання при цьому йому не потрібне.

Але перш ніж SpaceX зможе зробити послугу доступною для всіх користувачів, компанія спочатку має отримати дозвіл від Федеральної комісії зв’язку США.

Зауважимо, що на першому етапі будуть доступні лише SMS-повідомлення, а вже наступного року розробники додадуть підтримку голосового супутникового зв’язку.

Раніше ProIT повідомляв, що SpaceX випустить портативну антену Starlink Mini Dish, яку можна носити в рюкзаку.

Також ми писали, що конкурент SpaceX, супутниковий інтернет-оператор HughesNet, почав пропонувати клієнтам тарифний план на 100 Мбіт/с дешевше, аніж Starlink. Це стало можливим після запуску супутника зв’язку Jupiter 3 на високу геостаціонарну орбіту в липні.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.