ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

SpaceX представила новий вебсайт для стільникового зв’язку Starlink

author avatar ProIT NEWS

SpaceX запустила новий вебсайт, присвячений просуванню майбутнього сервісу Starlink для мобільних телефонів, повідомляє PC Mag.

Компанія представила сторінку «Starlink Direct to Cell» зі слоганом:

«Безпроблемний доступ до тексту, голосу та даних для телефонів LTE по всьому світу».

Система підключатиметься до супутникової мережі Starlink на орбіті Землі для передачі стільникового зв’язку на немодифіковані смартфони.

Рік тому SpaceX заявляла, що сподівається запустити послугу пізніше цього року разом із партнером T-Mobile. Але офіційної інформації про запуск послуги не було.

Інформація на новому сайті свідчить про те, що SpaceX планує наступного року запустити службу для обміну текстовими повідомленнями через супутник.

У 2025 році компанія планує включити голосові й текстові повідомлення. Крім того, ця система підтримуватиме стільниковий зв’язок із пристроями IoT.

Сервіс, схоже, готовий конкурувати із супутниковою функцією Apple Emergency SOS для iPhone, а також з AST Space Mobile, яка також має на меті надати стільниковий супутниковий сервіс для немодифікованих смартфонів наступного року.

На новому вебсайті SpaceX зазначено:

«Direct to Cell працює з телефонами LTE скрізь, де ви бачите небо. Не потрібно змінювати апаратне забезпечення, мікропрограму чи встановлювати спеціальні програми, які забезпечують плавний доступ до тексту, голосу та даних».

Але перш ніж SpaceX зможе офіційно запустити послугу, компанія спочатку повинна отримати дозвіл від Федеральної комісії зв’язку.

SpaceX прагне скорішого схвалення заявки регулятором на використання необхідних радіодіапазонів. Однак інші компанії, в тому числі Dish Network і партнер Apple Globalstar, виступають проти зусиль SpaceX щодо розвитку стільниково-супутникового сервісу.

Тим часом на новому сайті Starlink Direct to Cell зазначено, що SpaceX планує оснастити супутники компанії «передовим модемом eNodeB». Результат може перетворити супутник Starlink на «вежу мобільного телефону в космосі, що дає змогу інтегрувати мережу, подібну до стандартного роумінг-партнера».

Також у компанії сподіваються залучити партнерство з іншими операторами стільникового зв’язку.

Нещодавно ми повідомляли, що Amazon запускає перші два супутники Kuiper – відповідь на Starlink.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.