ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Конфіденційність і безпека дітей – головні аспекти держрегулювання у 2023 році

author avatar ProIT NEWS

Цього року законодавці зосередилися на двох ключових технологічних полях битви: конфіденційність даних і безпека дітей в Інтернеті. Про таку тенденцію повідомляє The Washington Post.

Так, на початку року п’ять штатів у США вже прийняли комплексні закони про конфіденційність, які встановлюють обмеження на збір і використання даних споживачів: Каліфорнія, Колорадо, Коннектикут, Вірджинія та Юта. Але до кінця 2023 року це число може подвоїтися.

«Конфіденційність і діти… були й залишаються найактивнішими сферами державної технічної політики», — сказав Дж. Скотт Бабва Бреннен, старший консультант з політики Університету Північної Кароліни.

Чотири штати підписали інші широкі закони про конфіденційність цього року – Айова, Індіана, Монтана та Теннессі, тоді як Техас незабаром може стати п’ятим. Водночас Флорида нещодавно підписала власний законопроєкт про конфіденційність, який зосереджений на найбільших технологічних компаніях.

Щодо безпеки дітей в Інтернеті спостерігався безпрецедентний шквал законодавчої активності.

Минулого року Каліфорнія підписала перший у своєму роді закон, який вимагає від технологічних компаній перевіряти свої платформи на потенційну шкоду для дітей. Але цього року інші штати, зокрема Арканзас, Юта та Луїзіана, ввели суворіші заходи – заборонили маленьким дітям доступ до соціальних мереж або вимагали, щоб підлітки отримували згоду батьків на доступ до платформ.

Президент США Джо Байден закликав Конгрес вжити нових заходів щодо захисту конфіденційності, особливо для дітей, і законодавці наполягали на цьому. Але політична боротьба зупинила їхні зусилля.

Однак попри те, що США сконцентрувалися на конфіденційності та безпеці дітей, на другий план відійшли зусилля щодо модерації контенту, технологічної конкуренції та боротьби з дезінформацією.

Іншою несподіваною тенденцією, за словами дослідників, став потік пропозицій щодо заборони TikTok через занепокоєння щодо її материнської компанії ByteDance, яка базується в Пекіні. У штаті Монтана законом заборонили використання додатка.

Цей тренд невдовзі може дістатися й України. У березні з'явилось одразу кілька петицій до президента з проханням заборонити TikTok через негативний вплив на молодь та потоки дезінформації, зокрема щодо війни рф в Україні. А що стосується захисту дітей в Інтернеті та соцмережах, поки що українські ініціативи в цьому напрямі носять лише рекомендаційний характер і не відображені в регуляційному законодавстві (зокрема, існують відповідні рекомендації Міністерства освіти і науки для педагогів та батьків, а також освітній серіал для батьків від «Дії»).

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.