ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Linux 6.9-rc1 дозволяє зазирнути в майбутнє ядра із відкритим кодом

author avatar ProIT NEWS

Лінус Торвальдс офіційно оголосив про випуск Linux 6.9-rc1, знаменуючи кінець вікна злиття для цієї версії. Як завжди, оновлення приносить масу змін, значна частина яких пов’язана із файлами GPU AMD, повідомляє Beta News.

Два основних оновлення особливо привертають увагу в цьому випуску. Це підсистема таймера та підсистема робочої черги.

Підсистему таймера було суттєво переписано, додано колеса таймера для кожного процесора. Зазначене вдосконалення спрямоване на підвищення продуктивності таймерів, що особливо важливо для мережевих операцій.

З іншого боку, підсистема робочої черги тепер має підтримку робочої черги BH, надаючи вкрай необхідну альтернативу давно застарілому інтерфейсу тасклетів.

Ці основні оновлення розроблено таким чином, щоб бути невидимими для кінцевих користувачів. Оновлення сфокусовані виключно на розширенні можливостей ядра без зміни його семантики. Однак вони досить значні й спричинили кілька збоїв під час розробки, які, ймовірно, наразі вже виправлені.

Крім основних оновлень, Linux 6.9-rc1 містить звичайні: оновлення драйверів, налаштування архітектури, налаштування файлової системи та вдосконалення мережі.

Старе ядро ​​NTFS було видалено, що знаменує кінець старої ери та початок ери більш раціоналізованого ядра.

Одним із основних моментів цього випуску є оновлення від VFIO та RTC до SCSI, керування живленням і звуком.

Лінус Торвальдс запросив спільноту до тестування, закликаючи зануритися в новий випуск і переконатися у його стабільності та продуктивності. Оскільки ядро ​​продовжує розвиватися, участь спільноти залишається важливою частиною процесу його розробки.

Читайте також на ProIT: 6 безкоштовних потужних креативних інструментів для Linux.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.