ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Linux отримає «сині екрани смерті», як у Windows

author avatar ProIT NEWS

Майже кожному користувачу Windows доводилося стикатися із появою «синіх екранів смерті» Blue Screen of Death (BSOD), які повідомляють про раптові збої системи.

Windows мала цю функцію протягом десятиліть, а тепер останній випуск systemd для систем Linux поставляється зі службою systemd-bsod, яка може генерувати повноекранне повідомлення про помилку в дистрибутивах Linux. Про це повідомляє The Verge.

Компонент systemd-bsod відповідає за відображення повідомлення про помилку в системі Linux, яке з’явилося у тестовій версії підсистеми ініціалізації та керування службами systemd v255-rc1, випущеній минулого місяця.

Функція systemd-bsod усе ще експериментальна. У журналі змін GitHub зазначено, що вона може змінюватися, але systemd є основною частиною більшості дистрибутивів Linux, включно з Ubuntu, Fedora, Debian і Red Hat. Тож цілком імовірно, що така функція з’явиться у багатьох дистрибутивах Linux протягом 2024 року.

Повідомляється, що systemd-bsod використовується для відображення повідомлень про помилки із журналу log_emerg. Користувачу надається докладний опис проблеми, через яку стався збій системи.

Крім того, на екрані відображається QR-код, який можна прочитати за допомогою смартфона. Наприклад, щоб отримати додаткову інформацію щодо проблеми.

Судячи з опису, функція «Синій екран смерті» в Linux може бути кращою, ніж аналог Windows, остання версія якого має спрощений вигляд і часто не дає реального розуміння того, що стало причиною помилки.

Взагалі «Синій екран смерті» – це функція, яка допомагає усунути проблеми, що виникають у системі. Наприклад, у Windows ця функція може надати код помилки, який допоможе діагностувати й усунути причину збою.

Нагадаємо, що Kali Linux 2023.4, четверта й остання версія 2023 року, тепер доступна для завантаження із низкою нових інструментів та робочим середовищем GNOME 45.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.