ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Meta, Microsoft та Amazon запустили картографічний проєкт із відкритим кодом, який може стати конкурентом Google Maps та Apple Maps

author avatar ProIT NEWS

Meta, Microsoft, Amazon і картографічна компанія TomTom створили проєкт Overture Maps Foundation, який вже випустив свій перший відкритий набір картографічних даних. Про це повідомляє CNBC.

За допомогою цих даних сторонні розробники можуть створювати власні глобальні картографічні та навігаційні продукти, що дасть їм змогу конкурувати з Google Maps та Apple Maps.

Реліз містить понад 59 мільйонів визначних місць, а також дані про будівлі, транспортні мережі й адміністративні кордони.

Рівні цих даних були відформатовані, щоб розробники могли «завантажувати та використовувати картографічні дані у стандартний спосіб». Вони можуть використати наведену інформацію для створення картографічного чи навігаційного застосунку. Набір даних доступний на вебсайті Overture.

Google та Apple не надають своїм клієнтам доступ до базових даних. Компанії дають змогу розробникам застосунків використовувати їхні мапи як сервіс і у багатьох випадках беруть плату за кожен доступ до мап.

Наприклад, розробники застосунків платять за тисячу запитів на Google Maps через інтерфейс програмування застосунків (API). Apple дозволяє безкоштовний доступ до Apple Maps для розробників нативних застосунків, але веброзробникам доводиться платити.

Overture пропонує тільки базові дані мап, залишаючи компаніям можливість створити власне програмне забезпечення на їх основі.

Цифрові мапи є важливим елементом практично усіх мобільних застосунків. Для таких технологій, як доповнена реальність і безпілотні автомобілі, також необхідне високоякісне картографічне забезпечення.

Overture – не перший картографічний проєкт, який надає безкоштовний відкритий набір картографічних даних. OpenStreetMap, заснована у 2004 році, створює мапи, використовуючи дані, зібрані з відкритих джерел. Але однією з великих проблем є підтримка актуальності даних мап, оскільки бізнеси закриваються, а дороги – змінюються.

В Overture сподіваються, що його учасники зможуть надавати достатньо інформації в режимі реального часу, щоб забезпечити регулярний випуск точних оновлень, а також планують використання технології ШІ.

«Набір даних Places, зокрема, представляє основний, раніше недоступний відкритий набір даних. Він має потенціал для картографування усього: від великих і малих нових підприємств до відкритих вуличних ринків у будь-якій точці світу, – сказав у своїй заяві Марк Пріоло, виконавчий директор Overture. – Ми плануємо налагодити широку співпрацю, яка допоможе створити та підтримувати оновлену повну базу даних POI [визначних місць]».

Видання 9to5mac повідомляє, що функція Detailed City Experience від Apple Maps запрацювала для Х’юстона й Далласа (США).

Раніше ми писали, що компанія Google анонсувала функцію міні Google-maps для свого браузера Chrome на iPhone та iPad.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.