ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Meta побудує перший центр обробки даних з ШІ за $800 мільйонів в Індіані

author avatar ProIT NEWS

Материнська компанія Facebook Meta побудує один зі своїх перших центрів обробки даних, присвячених генеративним робочим навантаженням штучного інтелекту.

Центр планується відкрити у Джефферсонвілі (штат Індіана, США) у 2026 році. Проєкт передбачає створення приблизно 100 операційних робочих місць і виконання близько 1250 будівельних робіт вартістю $800 мільйонів, повідомляє NetworkWorld.

Про новий центр обробки даних було оголошено губернатором Індіани Еріком Холкомбом і керівниками Meta. Відповідно до заяви, опублікованої корпорацією економічного розвитку Індіани, центр обробки даних буде працювати виключно за рахунок відновлюваних джерел енергії.

За словами представника компанії, новий центр обробки даних Meta займатиме загальну площу майже 700 000 квадратних футів (65 000 кв.м) і стане одним із перших у компанії, який буде спроєктований передусім з урахуванням робочих навантажень ШІ.

Його апаратне забезпечення буде поєднанням власного кремнію та графічних процесорів і матиме стійки з високою щільністю, а також розміщення серверів у мережі (сервери та мережеве обладнання використовуватимуть ту саму фізичну інфраструктуру).

«Це також забезпечує ефективність нашого розгортання оптоволокна, оскільки нам потрібна значна кількість оптоволокна для з’єднання цих серверів», – сказав глобальний інженерний директор центру обробки даних Meta infra Алан Дуонг.

Завод також матиме рідинне охолодження безпосередньо до чипа, подібне до контурів рідинного охолодження, доступних у настільних ПК для ентузіастів, але у великому масштабі.

Вважається, що такі системи охолодження є економічно ефективнішими, аніж технологія рідинного охолодження або повітряного охолодження.

В обмін на розміщення нового центру обробки даних на 619 акрах землі в торговельному центрі River Ridge у Джефферсонвілі Meta отримає 35-річне звільнення від податку з продажів від штату Індіана. Цей період можна буде продовжити, якщо компанія вирішить розширити свої плани щодо створення дата-центру у регіоні.

«Економічна діяльність навколо цього нового центру обробки даних сприятиме кожному сектору нашої економіки. Ми цінуємо всіх, хто працював, щоб принести Meta у Джефферсонвіль», – сказав мер Джефферсонвіля Майк Мур.

Штучний інтелект є ключовим фактором, що сприяє збільшенню робочого навантаження центрів обробки даних. Тож все більше компаній нарощують потенціал, щоб пропонувати іншим або розробляти власні рішення. Це своєю чергою спричинило значний попит на енергію.

Нещодавній звіт Міжнародного енергетичного агентства показує, що глобальне споживання електроенергії центрами обробки даних може дорівнювати повним сучасним потребам Японії до 2026 року.

Раніше ProIT повідомляв, що Meta купить до 350 тисяч графічних процесорів Nvidia H100 у 2024 році.

Також ми писали, що підліткам обмежать доступ до контенту у Facebook та Instagram.

Нагадаємо, що у ЄС закони про конфіденційність даних створили таку проблему для Meta, що вона ввела плату за підписку, щоб їх обійти.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.