ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Meta вперше продемонструвала інтеграцію fediverse із Threads

author avatar ProIT NEWS

Threads з’являються у fediverse. Під час конференції FediForum Пітер Коттл із Meta продемонстрував, як користувачі зможуть підключити свої облікові записи та публікації до fediverse.

Як повідомляє The Verge, інтеграція дасть змогу користувачам ділитися своїми публікаціями на різних платформах через Threads, дозволяючи їм одночасно охоплювати кілька аудиторій.

Meta – це лише одна з багатьох платформ, які прагнуть приєднатися до fediverse – групи децентралізованих соціальних мереж, які прагнуть стати сумісними одна з одною.

Як ви можете бачити у відео нижче, Коттл може перейти до налаштувань свого облікового запису Threads та увімкнути параметр під назвою «Обмін fediverse». Потім Meta покаже спливне вікно із поясненнями, що саме таке fediverse, разом із деякими застереженнями, які Meta позначатиме користувачам, щоб вони знали, у що вони втягуються.

По-перше, Meta зазначає, що користувачам потрібно буде мати публічний профіль, щоб увімкнути цю функцію, про що вже згадував глава Instagram Адам Моссері.

Користувачі в поточному альфа-тесті також не можуть переглядати відповіді на свої публікації, а бачать лише отримані ними уподобайки. Коттл каже, що Мета надзвичайно старанно працює над тим, щоб це змінити.

Також у Meta попереджають, що Threads не може гарантувати, що публікація буде видалена на інших пов’язаних платформах, якщо користувач вирішить видалити її в Threads. Інакше кажучи, ваша публікація все ще може бути видимою, скажімо, на пов’язаному сервері Mastodon, навіть якщо ви вирішите видалити її за допомогою Threads.

Після увімкнення обміну fediverse користувачі зможуть публікувати дописи в інших службах, які взаємодіють через ActivityPub.

Коттл каже, що Threads чекатиме 5 хвилин, перш ніж надсилати дописи у fediverse. Протягом цього часу користувачі матимуть можливість відредагувати або видалити свій допис.

Якщо користувач Threads увімкнув обмін fediverse, у його профілях відображатиметься піктограма «Таблетки», на яку інші користувачі можуть клацнути, щоб скопіювати свої імена користувачів fediverse.

Коттл продемонстрував процес використання Threads для публікації у fediverse. Так, користувачі вже можуть побачити, як їхні публікації об’єдналася в Mastodon.

«Я знаю, що є маса скепсису щодо входження Meta у fediverse – це цілком зрозуміло. Я хочу сказати, що всі члени команди мають добрі наміри. Ми дійсно хочемо бути хорошими членами спільноти та дати людям можливість відчути, що таке fediverse», – каже Коттл.

FediForum – це онлайн-подія, яка дає змогу розробникам продемонструвати, над чим вони працюють у fediverse.

Threads почали тестувати інтеграцію ActivityPub минулого року. Раніше цього місяця Threads надав Евану Продрому, одному з творців протоколу ActivityPub, можливість публікувати повідомлення як у Threads, так і в Mastodon.

Threads також планує дозволити користувачам стежити за обліковими записами fediverse, що не належать до Threads, і дозволити творцям брати своїх підписників із собою на іншу платформу.

Раніше ProIT повідомляв, що API Threads стане доступним для творців і розробників у червні.

Також ми писали, що Threads стрімко випереджає своїх конкурентів, особливо X, за щоденними завантаженнями на платформах iOS і Google Play. Цей сплеск означає потенційну зміну ринкової динаміки соціальних мереж і послуг мікроблогів.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.