ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Microsoft представляє додаткові інструменти Copilot для Azure

author avatar ProIT NEWS

Корпорація Microsoft на конференції Ignite 2023 представила інструменти Copilot для спрощення керування хмарним сервісом Azure разом з інструментом, який спрощує створення та розгортання програм штучного інтелекту на платформі Azure. Про це повідомляє DevOps.

Крім того, Microsoft запустила Microsoft Copilot Studio – інструмент з low-code, який автоматизує процес створення плагінів інтеграції даних і додавання користувальницьких копайлотів в інструменті Microsoft Copilot для Microsoft 365, який компанія запустила раніше.

Microsoft Copilot для Azure використовує великі мовні моделі (LLM), щоб ІТ-команди могли використовувати природну мову для створення, налаштування, виявлення й усунення несправностей служб Azure. Це також дає змогу ІТ-групам створювати складні команди, ставити запитання й оптимізувати витрати.

Ерін Чаппл, корпоративний віцепрезидент Azure Core у Microsoft, розповіла учасникам конференції, що Microsoft разом із кількома клієнтами вже використовують Microsoft Copilot Azure для керування інфраструктурою Azure.

У довгостроковій перспективі зрозуміло, що Microsoft рухається до оптимізації створення та розгортання програм ШІ за допомогою Azure AI Studio – інфраструктури для запуску моделей ШІ, які Microsoft робить доступними на платформі Azure. Мета полягає у тому, щоб дати змогу організаціям створювати власних копайлотів на основі моделей ШІ, які вони навчили.

З точки зору організацій, які використовують моделі ШІ для створення застосунків, вже очевидно, що DevOps та операції машинного навчання (MLOps), а також інженерія даних і найкращі практики кібербезпеки потребуватимуть конвергенції. Microsoft позиціонує Azure AI Studio як структуру, яка дасть змогу ІТ-організаціям досягти цієї мети.

Звичайно, Microsoft – не єдиний постачальник ресурсів ІТ-інфраструктури з подібними амбіціями, але завдяки своїм інвестиціям в OpenAI та придбанню GitHub компанія значно просунулася з точки зору визначення структури для створення масштабних застосунків ШІ.

Минулого тижня GitHub попередньо опублікував розширення інструментів Copilot, які він уже надає, щоб допомогти розробникам писати код. Він використовує генеративний ШІ, щоб автоматично пропонувати редагований план створення програми на основі описів природною мовою, введених у програмне забезпечення для керування проєктами GitHub Issues.

Copilot Workspace одним клацанням миші створюватиме редаговані документи для створення коду, який розробники можуть потім візуально перевірити. Будь-які помилки, виявлені розробниками програм або платформою Copilot Workspace, також можна автоматично виправити.

GitHub розширив сферу дії й охоплення Copilot Chat, щоб спростити розробникам використання природної мови для виявлення проблем у базі коду.

Генеративний ШІ вже має величезний вплив на швидкість розробки застосунків, але цей код все ще потребує перегляду. ChatGPT базується на моделі великої мови загального призначення (LLM), яка навчається за допомогою коду різної якості з усього Інтернету. У результаті код, створений платформою, може містити вразливості або бути неефективним. У багатьох випадках професійні розробники все ще вважають за краще писати свій власний код.

Звичайно, не кожне завдання програмування вимагає однакового рівня досвіду програмування. Наприклад, ChatGPT у багатьох випадках генерує сценарій, який можна з упевненістю повторно використовувати у робочому процесі DevOps. Не бракує посередніх розробників, які зараз пишуть кращий код завдяки таким інструментам, як GitHub Copilot, і незабаром предметно-спеціальні програми LLM дадуть змогу постійно писати кращий код на основі перевірених прикладів коду.

Наступним завданням буде пошук способу керування збільшеними обсягами коду. Немає сумніву, що ШІ буде застосований для управління конвеєрами DevOps, але принаймні на цей час швидкість, з якою ШІ використовується для написання коду, вже перевищує здатність команд DevOps керувати ним.

Раніше ми повідомляли, що Microsoft офіційно запускає свою програму Loop для продуктивності та співпраці. У Loop буде доступний помічник Microsoft Copilot, який може допомогти з такими речами, як написання тексту та підсумовування сторінок у програмі.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.