ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Нова ера: Microsoft Copilot незабаром запускатиметься локально на комп’ютерах

author avatar ProIT NEWS

Intel, Microsoft, Qualcomm та AMD просувають ідею «комп’ютера зі штучним інтелектом» уже кілька місяців, оскільки ми прямуємо до розширення функцій ШІ у Windows.

На саміті Intel зі штучного інтелекту, який проходив у Тайбеї, керівники Intel підтвердили, що елементи Copilot незабаром запускатимуться локально на ПК. Представники компанії також згадали вимогу 40 TOPS для NPU на комп’ютерах зі штучним інтелектом нового покоління, повідомляє Tom's Hardware.

У новому спільному визначенні Microsoft та Intel зазначено, що ПК зі штучним інтелектом матиме NPU, CPU, GPU, Microsoft Copilot і фізичну клавішу Copilot безпосередньо на клавіатурі.

«Наше спільне узгоджене визначення (Intel і Microsoft) –це Core Ultra, Copilot і Copilot key. З точки зору Intel, наш ПК зі штучним інтелектом має Core Ultra і вбудований NPU, тому що він відкриває всілякі нові можливості та функції у просторі ШІ. У нас чудова співпраця з Microsoft, але будуть деякі системи, які можуть не мати фізично клавіши, але мають наш інтегрований NPU», – пояснює Тодд Левелен, керівник екосистеми ПК в Intel.

Деякі ноутбуки, як-от новий ROG Zephyrus від Asus, вже поставляються з новими чипами Intel Core Ultra, але Microsoft технічно не вважає їх комп’ютерами зі штучним інтелектом, оскільки вони не мають клавіші Copilot.

Intel і Microsoft сподіваються, що OEM-виробники просто дотримуватимуться вимог Microsoft і з часом додадуть Copilot key. Цілком можливо, що машини Asus просто були вироблені раніше. Dell буквально розмістила наклейку Copilot на своїх клавіатурах на початку цього року.

Досі неясно, що виробники комплектного обладнання отримають натомість за дотримання визначення Microsoft, що є ПК зі штучним інтелектом.

У корпорації поки не розкривають свої плани. Раніше в цьому місяці вона дійсно розмістила фірмовий знак AI PC на своїх останніх пристроях Surface Pro 10 і Surface Laptop 6 для бізнесу, але поки не ясно, чи будуть наклейки для ноутбуків або додаткові маркетингові бюджети для OEM-виробників.

Крім вимог до комп’ютерів зі штучним інтелектом, Intel розширює свою програму прискорення ПК зі ШІ, яку вона запустила в жовтні та яку було розроблено, щоб зацікавити розробників програмного забезпечення функціями на базі штучного інтелекту для їхніх програм.

The Verge повідомляє, що по суті Intel змагається за те, щоб залучити на свій бік якомога більше розробників програмного та апаратного забезпечення, в той час, коли комп’ютери зі штучним інтелектом тільки зʼявляються.

Цього року змагання відбуваються проти Qualcomm, яка збирається випустити серію ноутбуків Snapdragon X Elite. Вони можуть запропонувати великий стрибок продуктивності для Windows on Arm.

Цими днями Google випускає оптимізовану версію свого вебпереглядача Chrome для Windows on Arm, яка значно покращить роботу користувачів Chrome на ноутбуках Windows на базі Qualcomm. Ходять чутки, що Microsoft переходить виключно на Arm для своїх версій Surface Pro 10 і Surface Laptop 6.

20 травня Microsoft проведе захід AI and Surface, під час якого генеральний директор Сатья Наделла окреслить бачення компанії апаратного і програмного забезпечення AI.

Раніше ми повідомляли, що Китай відмовляється від процесорів Intel та AMD.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.