ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Новий штучний інтелект Google Meet зможе відвідувати зустрічі замість вас

author avatar ProIT NEWS

Google анонсувала кілька нових функцій на основі ШІ, які незабаром з’являться в Google Meet, повідомляє The Verge.

Google Duet AI робитиме нотатки в режимі реального часу. Для цього необхідно натиснути «Робити нотатки для мене», і програма фіксуватиме підсумки та дії під час зустрічі.

Якщо ви запізнюєтеся на зустріч, Google зможе показати вам підсумок зустрічі, щоб ви могли наздогнати те, що сталося. Під час розмови ви зможете приватно поговорити з чат-ботом Google, щоб дізнатися деталі, які могли пропустити. А коли нарада закінчиться, то матимете змогу зберегти її резюме в Документах і повернутися до нього пізніше. Резюме навіть може містити відеокліпи важливих моментів.

Ці функції на основі ШІ можуть звільнити людей від ролі спеціалістів, які ведуть замітки під час зустрічей. У Microsoft і Zoom також вважають, що це гарна ідея, й теж запровадили власні зведення зустрічей на основі ШІ.

Але зведення будуть корисні лише тоді, якщо вони зможуть точно передати те, що відбулося на зустрічі, а ШІ все ще схильний до помилок. Як Google з цим впорається, ми скоро побачимо: можливість створення заміток буде доступна в лабораторіях Google Workspace протягом найближчих місяців.

Інша нова функція Meet дає змогу Duet «відвідувати» зустріч від вашого імені. На запрошенні на зустріч можна натиснути кнопку «Відвідати від мого імені», і Google автоматично згенерує текст того, що планується обговорити.

Ці нотатки будуть доступні для перегляду учасникам під час зустрічі, щоб вони могли їх обговорити. Це може бути ще однією зручною функцією, яка заощаджує час.

Однак люди можуть використовувати цю функцію, щоб ухилятися від зустрічей, які вони дійсно повинні відвідувати, і створювати непотрібний тягар для людей, які насправді приходять.

Якщо всі учасники зустрічі надішлють замість себе помічника, Meet розбереться з цим і швидко завершить дзвінок. Принаймні така функція має з’явитися у Labs вже наступного року.

За останні кілька років Google справді оновила Meet. На початку пандемії назву змінили з Hangouts Meet на Google Meet. За цей час було додано безліч нових функцій.

За словами Дейва Сітрона, старшого директора Google із продуктів Meet, компанія тільки починає роботу.

«Продукт Meet – це справді історія повороту у багатьох сенсах. Тепер ми витрачаємо ту саму велику енергію, яку витрачали протягом останніх кількох років, щоб досягти корпоративного рівня і стати найкращим передовим продуктом для відеоконференцій на ринку», – зазначив він.

Сітрон вважає, що було три «епохи інновацій» для відеоконференцій.

Першою була пандемія, коли багато людей вперше почали масово використовувати відеоконференції.

Друга – повернення до гібридного робочого середовища, на яке перейшли багато компаній.

Третя триває зараз. Це «точка перегину, якої ми досягли протягом останніх восьми місяців з великими мовними моделями та моделями дифузії».

Ось чому Google впроваджує штучний інтелект у всі свої продукти, тож не дивно, що ШІ приходить у Meet.

Дейв Сітрон розповів, що Meet все ще працює над тією ж загальною метою, що й раніше.

«Ми дійсно хочемо, щоб на зустрічах складалося враження того, що люди могли зібратися в одній кімнаті незалежно від того, де вони перебувають, і від їхнього пристрою. Незалежно від швидкості з’єднання, якості камери та мікрофона», – наголосив він.

Це важке завдання – зробити так, щоб наради були простими у використанні, однаково добре працювали на комп’ютерах і мобільних пристроях, через Wi-Fi або стільниковий зв’язок, з навушниками, динаміками та мікрофонами різної якості.

Сітрон і його команда мають довести, що ШІ справді може вивести відеочат на абсолютно новий рівень. Навіть якщо це може означати менше відеочатів.

Раніше ми повідомляли, що Google тестує Genesis – інструмент ШІ, який може писати новини.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!‌‌‌‌

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.