ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

NVIDIA представила нові процесори RTX 500 і 1000 для ноутбуків з ШІ

author avatar ProIT NEWS

NVIDIA Corp. робить ставку на зростаючий попит на ноутбуки та робочі станції з прискоренням штучного інтелекту завдяки своїм новітнім комп’ютерним чипам NVIDIA RTX 500 і 1000 Ada Generation Laptop GPU, які були представлені на конференції MWC 2024 у Барселоні, повідомляє Silicon Angle.

Компанія заявила, що її нові графічні процесори будуть інтегровані з кількома новими моделями робочих станцій від партнерів, серед яких Dell Technologies Inc., HP Inc., Lenovo Group Ltd. і Micro-Star International Co. Ltd., коли вони надійдуть у продаж цієї весни.

Чипи розширять модельний ряд NVIDIA на основі архітектури Ada Lovelace, який вже включає потужніші графічні процесори покоління Ada для ноутбуків RTX 2000, 3000, 3500, 4000 і 5000.

У NVIDIA пояснили, що генеративний ШІ та гібридне робоче середовище стають новими галузевими стандартами, створюючи потребу в більш потужних робочих станціях, які можуть запускати інтенсивні програми локально, без розміщення цих робочих навантажень у хмарі. Компанія бачить впровадження ШІ в багатьох галузях для підвищення ефективності у сферах професійного дизайну, створення контенту тощо.

Графічні процесори Ada RTX 500 і 1000 включають нейронний процесор, інтегрований у центральний процесор, а також графічний процесор RTX, який включає тензорні ядра для локальної обробки ШІ.

Представники компанії повідомили, що нові графічні процесори призначені для легких і тонких ноутбуків, причому RTX 500 має 4 гігабайти виділеної пам’яті, а в RTX 1000 – 6 гігабайтів.

У NVIDIA вважають, що нові процесори допоможуть розвинути такі нові технології:

• відеоконференції з ефектами ШІ;

• потокові відео з масштабуванням штучного інтелекту;

• генеративні програми ШІ.

За словами фахівців компанії, графічний процесор RTX 500 забезпечує у 14 разів більшу продуктивність генеративного ШІ для моделей створення зображень, таких як Stable Diffusion, а також утричі прискорює виконання завдань редагування фотографій і у 10 разів покращує продуктивність графіки для завдань 3D-рендерінгу.

Відеоредактори отримають значне підвищення ефективності для таких завдань, як видалення фонового шуму за допомогою штучного інтелекту, тоді як графічні дизайнери зможуть покращувати розмиті зображення за допомогою масштабування штучного інтелекту.

Нові чипи не такі потужні, як інші графічні процесори в лінійці ноутбуків Ada Generation від NVIDIA, які розроблені для навіть більших робочих навантажень. На початку цього місяця компанія розширила цю лінійку, випустивши свій чип RTX 2000 Ada, який призначений для роботи із фотореалістичними програмами трасування променів.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.