ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

NVIDIA дебютує з RTX 2000 Ada Generation GPU для робочих навантажень, прискорених ШІ

author avatar ProIT NEWS

Компанія NVIDIA запустила новий графічний процесор NVIDIA RTX 2000 Ada Generation, що дозволяє користувачам запускати передові програми ШІ на пристрої.

RTX 2000 – це найпотужніший графічний процесор для робочих станцій, який коли-небудь випускала компанія, що забезпечує в 1,5 раза більшу продуктивність, аніж RTX A2000 12 ГБ попереднього покоління.

Він розроблений для роботи зі складними програмами, такими як створення 3D-середовищ і вдосконалення промислових зразків, і прокладе шлях до того, що буде майбутнім прискореним ШІ. Про це повідомляє Silicon Angle.

У компанії пояснили, що сучасні багатопрограмні робочі процеси, такі як генеративний ШІ, налаштування кількох дисплеїв і вміст із високою роздільною здатністю, висувають значні вимоги до пам’яті GPU.

Щоб краще впоратися з цим, RTX 2000 Ada має 16 гігабайтів вбудованої пам’яті, що гарантує підтримку більш реалістичної графіки із фотореалістичними зображеннями з трасуванням променів, які відтворюються до трьох разів швидше, ніж чипи попереднього покоління.

Цей чип працює на базі ядер Tensor четвертого покоління від NVIDIA та забезпечує до 1,8 раза більшу пропускну здатність штучного інтелекту, ніж старший RTX A2000 12 ГБ, а також удвічі більше енергоефективності.

Інші зміни включають триразове збільшення продуктивності для робочих процесів віртуальної реальності.

NVIDIA заявила, що GPU RTX 2000 Ada Generation може прискорити робочі навантаження візуалізації та структурного аналізу для підвищення точності проєктування в низці галузей.

Наприклад, дизайнери продуктів та інженери, які використовують промислові ПК, зможуть швидше відпрацьовувати нові концепції завдяки блискавичній фотореалістичній візуалізації та генеративному дизайну на основі ШІ.

Творці контенту зможуть редагувати відео та зображення високої роздільної здатності з набагато більшою швидкістю й точністю, використовуючи ШІ для створення більш реалістичних візуальних ефектів.

За словами директора відділу досліджень і розвитку графічних застосунків Dassault Олів’є Зегдона, новий чип особливо корисний для користувачів програмного забезпечення для проєктування SOLIDWORKS.

«Це забезпечує чудову продуктивність для дизайнерів та інженерів, щоб прискорити розробку інноваційних продуктів із повною точністю моделі, навіть із більшими наборами даних», – зазначив посадовець.

Роб Волкерс, власник і старший інженер промислового дизайну в Rob Wolkers Design and Engineering, підкреслив здатність чипа забезпечувати більш потужні обчислювальні процеси та потужність у сценаріях промислового дизайну.

NVIDIA повідомила, що графічний процесор RTX 2000 Ada Generation запускається разом із випуском останнього драйвера RTX Enterprise Driver, який містить низку функцій, призначених для покращення робочих процесів графіки.

Наприклад, Video TrueHDR – це нова можливість тонального відображення для стандартного динамічного діапазону й відео із високим динамічним діапазоном, яка забезпечує розширений діапазон кольорів і вищу яскравість для вмісту, який переглядається у веббраузерах, таких як Chrome й Edge.

Драйвер також додає підтримку Video Super Resolution і TrueHDR, що дозволяє покращувати відео низької якості та масштабувати його до HDR.

Драйвер містить TensorRT-LLM, бібліотеку з відкритим вихідним кодом, яка оптимізує і прискорює продуктивність логічного висновку для великих мовних моделей, а також здатність перевантажувати певні завдання з центрального процесора на графічний процесор за допомогою програмного інтерфейсу програми непрямого розширення.

NVIDIA повідомила, що RTX 200 Ada вже доступна через її глобальних дистриб’юторів і буде інтегрована у робочі станції від Dell Technologies Inc., HP Inc. і Lenovo Group Ltd. вже у квітні.

Читайте також на ProIT: NVIDIA Grace програє Intel Sapphire Rapids у перших тестах HPC.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.