ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

OpenAI анонсувала нову ШІ-модель для створення відео – Sora

author avatar ProIT NEWS

OpenAI анонсувала свою нову модель ШI, відому як Sora.

Компанія опублікувала велику кількість зразків відео, які вражають реалістичністю та деталізованістю. У деяких випадках неможливо здогадатися, що вони були повністю створені штучним інтелектом, повідомляє ExtremeTech.

Sora генерує відео на основі текстової підказки користувача. Вона базується на техніці повторного копіювання, яка зробила можливою модель DALL-E 3.

OpenAI генерує описи для навчальних даних, що дозволяє моделі виконувати підказки користувача з набагато більшою точністю.

OpenAI опублікувала понад три десятки зразків відео, більшість із яких майже неможливо відрізнити від реального відеоматеріалу або створеної людиною 3D-анімації.

Модель розуміє різні візуальні стилі, тому ви можете наказати їй створити візуалізацію в стилі Pixar або кінематографічний кліп, який виглядає так, ніби його було знято на 35-мм плівку.

Sora може створювати абсолютно нові відео з нуля або розширювати наявний відеокліп так, як DALL-E може використовувати «замальовування» для розширення статичного зображення. Модель може навіть створювати кілька відеороликів із узгодженими параметрами чи сюжетами.

Більшість зразків відео демонструють найкращі можливості Sora, але OpenAI включив також кілька помилок, щоб показати обмеження моделі.

У компанії кажуть, що люди або тварини можуть спонтанно з’являтися у сценах із великою кількістю об’єктів. Модель також дещо плутається щодо того, як працює фізика, відтворюючи неможливі в реальності рухи. Такі нюанси видають, що матеріал згенерований ШІ.

Тим не менш, більшість із того, що продемонструвала OpenAI, є неймовірним. У компанії кажуть, що планують створити запобіжники, щоб блокувати схожість згенерованого відео зі знаменитостями, сексуальний контент, ненависні зображення тощо. Також буде створено інструменти, які допоможуть ідентифікувати відео, створені Sora.

OpenAI планує протестувати Sora з невеликою групою перевірених експертів, щоб переконатися, що її безпечно широко розгортати. Однак поки що не вказано терміни відкриття публічного доступу до цієї моделі.

Генерація відео зі штучним інтелектом не нова, але жоден із конкурентів не має таких можливостей, як Sora.

Раніше ProIT повідомляв, що тепер ChatGPT запам’ятовуватиме і забуватиме те, що ви йому розповідаєте.

Читайте також на ProIT: політика OpenAI більше не забороняє використання її технології для військових справ.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.