ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Тепер ChatGPT запам’ятовуватиме і забуватиме те, що ви йому розповідаєте

author avatar ProIT NEWS

Незабаром ви зможете наказати ChatGPT забути щось або запам’ятати певні речі у розмовах.

OpenAI почав розгортання нових елементів керування пам’яттю для невеликої частини користувачів ChatGPT, а більш широке розгортання відбудеться у невизначеному майбутньому. Елементи керування дозволяють вказати ChatGPT запам’ятати щось або взагалі вимкнути пам’ять, повідомляє Tech Crunch.

OpenAI так пояснює це в дописі у блозі:

«ChatGPT тепер може переносити те, що він вивчає, між чатами, що дозволяє йому надавати більш релевантні відповіді. Під час спілкування з ChatGPT ви можете попросити його запам’ятати щось конкретне або дозволити йому самому збирати деталі. Пам’ять ChatGPT покращуватиметься, чим більше ви її використовуєте. Ви почнете помічати ці покращення з часом».

OpenAI перераховує кілька варіантів, коли пам’ять може бути корисною в бізнес-контексті. Наприклад, запам’ятовування тону, голосу та параметрів форматування для публікацій у блогах, а також мов і фреймворків для програмування.

Пам'ять ChatGPT

GPT – спеціальні чат-боти на базі моделей OpenAI, які мають власну пам’ять. Наприклад, Books GPT може автоматично запам’ятовувати, які книги ви вже читали та які жанри вам найбільше подобаються. Але ця інформація не передається в ChatGPT і навпаки.

Функцію пам’яті для ChatGPT і GPT можна будь-коли вимкнути в меню налаштувань ChatGPT. Коли її вимкнено, ChatGPT і GPT не створюватимуть і не використовуватимуть спогади. У цьому ж меню можна переглядати та видаляти певні спогади або очистити памʼять.

Зауважте, що видалення чату з історії чату не призведе до видалення спогадів ChatGPT або GPT – вам потрібно видалити саму пам’ять.

Тепер можна уявити, що ChatGPT може з часом накопичити багато конфіденційних особистих даних у своїй пам’яті. Особливо враховуючи, що функцію пам’яті увімкнено за замовчуванням.

OpenAI визнає таку можливість, а також повідомляє, що він може використовувати цю інформацію для покращення своїх моделей, за винятком бізнес-клієнтів ChatGPT і користувачів, які вимкнули функцію запамʼятовування.

В OpenAI також заявили, що вживають заходів, щоб уберегти ChatGPT від проактивного запам’ятовування конфіденційної інформації, зокрема відомостей про стан здоров’я, якщо користувач явно цього не попросить.

«Спогади ChatGPT розвиваються разом із вашою взаємодією та не пов’язані з конкретними розмовами. Інформація з чатів GPT не надається розробникам GPT», – пише OpenAI.

Для кращого збереження конфіденційності OpenAI розгортає нову функцію тимчасового чату в ChatGPT, спочатку обмежену невеликою підмножиною безкоштовних користувачів і користувачів із підпискою.

За допомогою тимчасового чату ви, по суті, можете вести діалог із чистого аркуша: ChatGPT не знатиме про попередні розмови та не матиме доступу до пам’яті, але виконуватиме спеціальні інструкції, якщо їх увімкнено.

Тимчасовий чат ChatGPT

В OpenAI кажуть, що можуть зберігати копію тимчасових розмов у чаті до 30 днів з міркувань безпеки.

Читайте також на ProIT: політика OpenAI більше не забороняє використання її технології для військових справ.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.