ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Oracle представляє MySQL HeatWave Lakehouse для запитів даних

author avatar ProIT NEWS

Oracle випускає MySQL HeatWave Lakehouse, що дасть змогу клієнтам запитувати дані в об’єктному сховищі так само швидко, як запитувати дані у базі даних. Про це повідомляє Database.

MySQL HeatWave Lakehouse підтримує різні формати файлів об’єктного сховища, такі як CSV, Parquet та файли експорту з інших баз даних і може об’єднувати дані файлів об’єктного сховища і транзакційні дані MySQL в одному запиті.

Файли об’єктного сховища запитуються напряму за допомогою HeatWave без копіювання даних до бази даних MySQL. У результаті MySQL HeatWave Lakehouse встановлює нові стандарти масштабованості та продуктивності обробки запитів, швидкості завантаження даних, часу встановлення кластера й автоматизації запитів даних в об’єктному сховищі.

«Понад 80% даних зберігається у файлових системах, і ця цифра зростає. Клієнти хочуть інтегрувати й аналізувати ці різноманітні зовнішні дані зі своїми внутрішніми транзакційними даними, але часто це надто складно або занадто дорого обробляти, – повідомив Едвард Скревен, головний корпоративний архітектор Oracle. – MySQL HeatWave Lakehouse дає змогу клієнтам легко отримувати цінну інформацію в режимі реального часу, поєднуючи їхні дані в сховищі об’єктів із даними бази даних. При цьому вони отримують значно вищу продуктивність запитів і набагато швидше завантаження даних за меншу вартість».

Згідно з даними компанії, як продемонстровано тестом 500 ТБ TPC-H, продуктивність запитів MySQL HeatWave Lakehouse:

  • У 9 разів швидше, ніж Amazon Redshift.
  • У 17 разів швидше, ніж Snowflake.
  • У 17 разів швидше, ніж Databricks.
  • У 36 разів швидше, ніж Google BigQuery.

Продуктивність завантаження даних зі сховища об’єктів за допомогою MySQL HeatWave Lakehouse:

  • У 9 разів швидше, ніж Amazon Redshift.
  • У 2 рази швидше, ніж Snowflake.
  • У 6 разів швидше, ніж Databricks.
  • У 8 разів швидше, ніж Google BigQuery.

Продуктивність MySQL HeatWave є результатом її масштабованої архітектури. Це дає змогу паралельно обробляти дані та запити на 512 вузлах, що призводить до високої продуктивності й забезпечення ефективного використання обчислювальних ресурсів. А також дозволяє прискорити виконання складних операцій, які потребують обробки великих обсягів даних, і забезпечити високу швидкодію при роботі з великими навантаженнями даних.

Крім того, удосконалена MySQL Autopilot автоматизує створення метаданих для об’єктних файлів і динамічно адаптується до продуктивності основного сховища об’єктів для надання найкращої продуктивності у будь-якому регіоні OCI.

За даними Oracle, MySQL HeatWave є єдиним хмарним сервісом, який надає обробку транзакцій, аналітику в реальному часі й автоматизацію на основі машинного навчання в одному сервісі бази даних MySQL.

Це основна частина стратегії розподіленого хмарного рішення Oracle, доступна в OCI, у нативному режимі на Amazon Web Services, як частина сервісу баз даних Oracle для Azure і в дата-центрах клієнтів за допомогою OCI Dedicated Region.

Раніше ми писали, що Oracle застосує генеративний ШІ для оптимізації відділу кадрів.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.