ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Aria, помічник ШІ браузера Opera, тепер доступна у застосунку для iOS

author avatar ProIT NEWS

Веббраузер Opera для iOS отримає помічника зі штучним інтелектом. Нещодавно з’явилося оголошення, що Opera для iOS тепер матиме Aria – продукт ШІ, створений у співпраці з OpenAI, інтегрований безпосередньо у веббраузер і безкоштовний для всіх користувачів. Про це повідомляє TechCrunch.

Раніше це рішення ШІ вже було запущене для Opera для настільних ПК й Opera для Android, де наразі має понад 1 мільйон користувачів. З додаванням підтримки для iOS Aria стала доступною на всіх основних платформах, включно з Mac, Windows, Linux, Android і тепер iOS.

Використовувати Aria чи ні – вирішуєте ви самі. Якщо хочете скористатися послугами ШІ, то можете просто погодитися на це, але не зобов’язані це робити.

Щоб мати змогу використовувати Aria, користувачам необхідно буде увійти до свого облікового запису Opera. Якщо такого облікового запису немає, його можна створити.

Aria базується на власній інфраструктурі Composer Opera і взаємодіє з технологією GPT від OpenAI. Composer дає змогу Aria підключатися до кількох моделей штучного інтелекту й у майбутньому розширить можливості ШІ в пошуку та послугах ШІ й інші переходи до генеративного штучного інтелекту, які Opera планує оприлюднити пізніше.

Opera на iOS має інтерфейс, схожий на чат-бота, де ви можете ставити запитання й отримувати відповіді, як альтернативу пошуку в Інтернеті. У відповідному застосунку ШІ доступний у меню «Більше» (остання вкладка знизу). Також можна ставити свої запитання Aria, натискаючи кнопку мікрофона замість набору тексту.

«Перший запуск Aria був дуже обнадійливим, і ми задоволені якістю першого залучення користувачів до інструменту ШІ. Крім того, ми спостерігаємо збільшення загального витраченого часу завдяки збільшенню кількості пошуків і переглядів сторінок за сеанс», – зазначив один із генеральних директорів Opera Лін Сонг.

Aria – не перше рішення ШІ від Opera. Раніше компанія запровадила підказки штучного інтелекту, які давали змогу користувачам швидко ініціювати розмови з генеративними службами ШІ, щоб скорочувати або пояснювати статті, генерувати твіти чи запитувати відповідний контент на основі виділеного тексту.

Opera для iOS є безкоштовним завантаженням і включає інші корисні функції: вбудоване блокування реклами, безкоштовний VPN, запобігання відстеженню, криптографічний гаманець, підтримку приватного перегляду тощо.

Раніше ми повідомляли, як Opera One інтегрує штучний інтелект.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.