ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Opera One інтегрує штучний інтелект

author avatar ProIT NEWS

Компанія Opera повністю переробила свій веббраузер. Тепер він доступний для завантаження разом із вбудованим штучним інтелектом під назвою Aria. Інтеграція штучного інтелекту у браузер дозволяє розширити можливості вебперегляду й забезпечити користувачам новий рівень інтерактивності та зручності.

Як повідомляє PCMag, ще у квітні Opera запропонувала доступ до версії Opera One, але основна увага була зосереджена на демонстрації модульних багатопоточних функцій. Водночас у компанії заявили, що планують випустити власний штучний інтелект, і тепер він вже доступний для використання.

За словами розробників, «One був перероблений з нуля. Це нова епоха вебперегляду на основі штучного інтелекту Aria».

Інтегрований штучний інтелект був розроблений у співпраці з OpenAI. Aria використовує власний движок Opera Composer AI, підключається до OpenAI GPT 3.5  і додає додаткові можливості: актуальну інформацію з Інтернету безпосередньо у процесі перегляду вебсторінок та переваги доступу до всієї допоміжної документації Opera.

Оскільки Aria є невіддільною частиною браузера, користувачі можуть миттєво взаємодіяти з нею, натиснувши CTRL+/ або CMD+/ залежно від операційної системи. Це викличе командний рядок для спілкування в чаті з Aria по аналогії із ChatGPT. Існує також функція AI Prompts, яка дозволить Aria відповідати на текст контекстними підказками.

У компанії зазначають, що доступ до штучного інтелекту Opera One є авторизованим. Щоб скористатися перевагами Aria, спочатку потрібно зареєструвати безкоштовний обліковий запис Opera.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.