ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Помилки у платіжній системі Revolut у США дали змогу злочинцям вкрасти понад $20 млн

author avatar ProIT NEWS

Фінтех-компанія Revolut зіткнулася з новими проблемами, поки чекає на банківську ліцензію у Великій Британії. За даними інсайдерів, помилка у платіжній системі Revolut у США дала змогу злочинцям протягом кількох місяців минулого року вкрасти понад $20 млн, перш ніж компанія змогла усунути вразливість. Публічно про цей інцидент не повідомлялося, зазначає Financial Times.

Проблема виникла через відмінності між європейськими й американськими платіжними системами, що призвело до того, що при відхиленні деяких транзакцій компанія помилково повертала гроші на рахунки, повідомили виданню три особи, обізнані з ситуацією.

Незважаючи на те, що Revolut відшкодувала частину вкрадених приблизно $23 млн, чистий збиток склав близько $20 млн, що дорівнює майже двом третинам річного чистого прибутку компанії у 2021 році.

Проблема вперше виникла епізодично наприкінці 2021 року. Організовані злочинні групи скористалися нею на початку минулого року, заохочуючи людей здійснювати дорогі покупки, від яких потім відмовлялися. Надалі ці гроші були виведені готівкою через банкомати.

Двоє людей, знайомих із ситуацією, повідомили, що шахрайство вплинуло на власні корпоративні кошти компанії, а не на рахунки клієнтів.

Системи Revolut не змогли виявити масове шахрайство. Проблему помітили, коли банк-партнер у США повідомив фінтех-компанії про те, що вона зберігає менше готівки, ніж очікувалося.

Від дочірньої компанії Revolut у США надійшли запити на внесення багатомільйонних сум готівки від материнської компанії, після чого Revolut працювала над закриттям вразливості навесні 2022 року.

Коментувати цей випадок у компанії відмовилися.

У 2020 році Управління фінансової поведінки Великобританії наказало провести незалежний перегляд політики Revolut щодо запобігання та виявлення фінансових злочинів.

Аудитор BDO окремо попередив, що доходи компанії могли бути «суттєво спотворені», оскільки вона не змогла переконатися у «повноті та наявності» приблизно двох третин своїх доходів, заявлених у 2021 році.

Два інвестори, компанія венчурного капіталу Molten Ventures і менеджер активів Schroders, також знизили оцінку своїх часток у Revolut на 40% і 46% відповідно.

Остання зовнішня оцінка Revolut становила $33 млрд у липні 2021 року, коли вона стала найбільшою приватною технологічною групою у Великій Британії. Вже у січні 2022 року за оцінкою Checkout.com сума зросла до $40 млрд.

Раніше ProIT повідомляв, що хакери BlackCat вимагають від Reddit $4,5 млн і погрожують оприлюднити викрадені конфіденційні дані.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.