ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Процесори Intel Core Ultra з пам’яттю LPCAMM2 у новому ноутбуці Lenovo ThinkPad P1 Gen 7

author avatar ProIT NEWS

Ноутбук ThinkPad P1 Gen 7 від Lenovo стане першим, у якому буде використано новий форм-фактор пам’яті LPCAMM2, – наступник карток SODIMM, повідомляє The Register.

Lenovo останнім часом була зосереджена на продуктивності ШІ у своєму новому ноутбуці, який оснащений процесором Intel Core Ultra і графічним процесором NVIDIA RTX 3000 Ada. Тим не менш, для компанії важливо, що її пристрій першим у світі використовує стандарт пам’яті LPCAMM2.

За даними Lenovo, LPCAMM2 використовує на 64% менше місця, ніж SODIMM, і на 61% менше активної енергії. Це відбувається завдяки тому, що він базується на пам’яті LPDDR5X замість звичайної DDR5.

Стандарт LPCAMM2, розроблений спеціально для ноутбуків, насправді був винайдений Dell. Під простою назвою CAMM (Compression Attached Memory Module) він вперше дебютував як запатентований тип пам’яті в Dell Precision 7670 у 2022 році.

CAMM став LPCAMM2 (Low-Power Compression Attached Memory Module) у вересні 2023 року, коли JEDEC підтвердив його характеристики. Samsung майже відразу оголосив про плани виробляти модулі LPCAMM2 і заявив, що вони матимуть на 50% більшу продуктивність і на 70% більшу ефективність, аніж їхні попередники на основі SODIMM.

Крім того, LPCAMM2 може запропонувати двоканальну пам’ять без необхідності використання другого модуля.

Для підвищення продуктивності й ефективності LPCAMM2 був оновлений як SODIMM. Його фізично менший розмір зробив його альтернативою модулям LPDDR5X, які неможливо видалити з комп’ютера без паяльника.

Micron врешті переміг Samsung за допомогою технології, яку вперше анонсував у січні під час CES. У компанії наголосили на перевагах LPCAMM2 для ШІ.

На цьому етапі немає жодних поглиблених аналізів чи оглядів LPCAMM2 у ThinkPad P1 Gen 7. Заяви Micron про 80% зниження енергоспоживання в режимі очікування звучать грандіозно, але поки незрозуміло, чи зможе LPCAMM2 виправдати це.

Раніше ми повідомляли, що на конференції IEDM 2023 у грудні Micron за закритими дверима оголосила про розробку та використання чипа пам’яті FeRAM великої ємності.

Пам’ять FeRAM виробляється близько 20 років, але традиційно це були мікросхеми малої ємності від 8 до 128 Мбіт. На цьому тлі вражає розробка Micron із ємністю 32 Гбіт, що можна порівняти з появою нових енергонезалежних чипів пам’яті.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.