ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Регулятори Гонконгу схвалили спотові ETF на біткоїн та етеріум

author avatar ProIT NEWS

Регулятори Гонконгу схвалили запуск спотових біржевих фондів (ETF) на біткоїн та етеріум. Комісія з цінних паперів і ф’ючерсів Гонконгу дала згоду на заявки від вагомих гравців індустрії. Про це повідомляє CNBC.

Як зазначає Bloomberg, щонайменше три офшорні китайські компанії з управління активами незабаром запустять віртуальні спотові ETF. Подробиці лістингу мають бути остаточно узгоджені із гонконгською біржею. Очікується, що продукти будуть запущені вже до кінця поточного місяця.

Гонконгські підрозділи Harvest Fund Management і Bosera Asset Management в окремих заявах повідомили, що отримали умовний дозвіл від Комісії з цінних паперів і ф’ючерсів Гонконгу на запуск ETF.

Також гонконгський підрозділ China Asset Management повідомив, що у понеділок отримав дозвіл регулятора на надання послуг з управління віртуальними активами й фірма вже розробляє спотові ETF на біткоїн та етеріум.

Хоча менеджери активів отримали зелене світло для ETF, вони ще не запустили їх. Криптотрейдинг фактично заборонений на материковому Китаї після масового придушення цього сектору у 2021 році. Поки незрозуміло, чи буде дозволено інвесторам із материкового Китаю інвестувати у криптовалюти через ETF.

Однак Гонконг повільно намагався зробити себе регульованим криптоцентром. Він змагається з такими країнами, як Сінгапур і Дубай, за те, щоб стати центром цифрових активів після того, як минулого року запровадив спеціальний регуляторний режим.

Заходи Гонконгу відбулися після того, як американські регулятори цінних паперів схвалили торгівлю спотовими біткоїн-ETF, надходження яких сягають мільярдів доларів.

Біткоїн-ETF дозволяє інвестору бути враженим зміною ціни активу без необхідності володіти базовою криптовалютою. Багато коментаторів кажуть, що ETF дозволять більш традиційним інвесторам вийти на крипторинок.

Гонконг стане одним із перших місць у світі, де буде затверджено етеріум-ETF. Однак комісія з цінних паперів і бірж США ще не схвалила такий продукт. Минулого тижня менеджери активів повідомили у коментарі CNBC, що не очікують якихось дій з боку регулятора.

Читайте також на ProIT, як курс Bitcoin спочатку рекордно зріс, а потім впав через фейковий допис у X.

Також ми розповідали, що Telegram запускає платежі криптовалютами BTC, USDT і TON через бот Wallet Pay.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.