ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Ринкова капіталізація Amazon вперше досягла $2 трильйонів

author avatar ProIT NEWS

Акції Amazon піднялися більш ніж на 3% під час торгів у середу, вперше підвищивши ринкову капіталізацію компанії до понад $2 трильйонів. Про це повідомляє CNBC.

У подоланні цієї віхи Amazon приєднується до NVIDIA, Apple, Alphabet і Microsoft – усі вони коштують $2 трильйона або більше.

Нещодавно інвестори почали вкладатися в акції технологічних компаній, оскільки хвилювання навколо генеративного штучного інтелекту досягло апогею. Nvidia, яка виробляє графічні процесори для серверів, на яких працюють великі моделі штучного інтелекту, була одним із найбільших бенефіціарів: її ринкова вартість зросла із $2 до $3 трильйонів лише за 3 місяці.

Акції Amazon зросли приблизно на 26% цього року, тоді як Nasdaq зріс приблизно на 18% за той самий період.

У квітні компанія повідомила про прибутки за перший квартал, які показали, що її бізнес Amazon Web Services продовжує відновлюватися після нещодавнього уповільнення, спричиненого компаніями, які скоротили свої витрати на хмару.

Керівники Amazon також довго говорили про те, як AWS може отримати вигоду від різкого зростання попиту на генеративні послуги ШІ.

Інвестори також привітали нещодавні ініціативи компанії щодо скорочення витрат, які сприяли зростанню доходів Amazon в останні квартали.

Генеральний директор Amazon Енді Джессі багато років намагався контролювати витрати компанії, включаючи масштабні звільнення, які торкнулися понад 27 тисяч співробітників Amazon.

Amazon знадобилося більш ніж 4 роки, щоб подолати рубіж у $2 трильйона. У 2020 році його ринкова капіталізація сягнула $1 трильйон, вдруге в історії після того, як у 2018 році вперше досягла контрольного показника.

Читайте також на ProIT заяву топменеджера Amazon: це міф, що роботи забирають робочі місця у людей.

Раніше ProIT повідомляв, що Amazon вирішив прибрати зі своїх магазинів Fresh у США технологію штучного інтелекту, яка дозволяла клієнтам здійснювати покупки без кас. Виявилося, що за технологією стояли тисячі касирів з Індії.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.