ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Топменеджер Amazon: це міф, що роботи забирають робочі місця у людей

author avatar ProIT NEWS

Топменеджер компанії Amazon Стефано Ла Ровере (директор глобальної робототехніки, мехатроніки й екологічного пакування в Amazon) назвав міфом тезу про те, що роботи, штучний інтелект та інші технології забирають робочі місця у людей. На його думку, нові технології навпаки розширюють можливості людей, повідомляє CNBC.

«Це міф, що технології та роботи забирають робочі місця», – сказав посадовець в ефірі Street Signs Europe CNBC.

Стефано Ла Ровере додав, що нові технології призводять до створення абсолютно нових категорій робочих місць. Це дає змогу співробітникам компанії опановувати нові навички, компетенції та можливості, які дозволять їм просуватися кар’єрними сходинками.

Він зазначив, що за допомогою робототехнічних систем вдалося скоротити обсяг фізично важкої роботи, як-от підняття вантажів і виконання однотипних завдань. Тобто нові технології допомагають працівникам зосередитися на більш кваліфікованій і цікавій роботі.

За останні 5 років Amazon встановив понад 1000 нових технологій у своїй європейській мережі центрів виконання замовлення. Загальна сума інвестицій становила понад €700 мільйонів ($751 мільйон).

У компанії стверджують, що впровадження нових технологій дозволило створити понад 50 тисяч робочих місць у центрах виконання замовлення у Європі.

«Роботи й технології допомагають нашим працівникам, скорочуючи відстань, яку потрібно пройти між завданнями, усуваючи повторювані рухи або допомагаючи піднімати важкі вантажі. Своєю чергою наші співробітники можуть отримати нові навички, компетенції, нові здібності, які дозволять їм просуватися до їхніх кар’єрних цілей», – сказав Ла Ровере.

Він додав, що за останні роки за допомогою технологій було створено понад 700 нових категорій робочих місць.

Посадовець навів приклад власної команди (відділу робототехніки та штучного інтелекту компанії), яка зосереджена на автоматизації величезної мережі центрів виконання Amazon, що відповідають за упаковку замовлень і їхню доставку клієнтам.

Раніше ProIT повідомляв, що Amazon вирішив прибрати зі своїх магазинів Fresh у США технологію штучного інтелекту, яка дозволяла клієнтам здійснювати покупки без кас. Виявилося, що за технологією стояли тисячі касирів з Індії.

Також ми публікували прогноз одного із засновників компанії Microsoft Білла Гейтса про те, що технології штучного інтелекту дозволять людям перейти на триденний робочий тиждень.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.