ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Microsoft звільняє 1900 співробітників у підрозділах Activision Blizzard і Xbox

author avatar ProIT NEWS

Через 3 місяці після завершення придбання ігрової компанії Activision Blizzard за $68,7 мільярда Microsoft звільняє 1900 співробітників у своїх ігрових підрозділах. Це приблизно 8,6% від 22 000 співробітників Microsoft, які займаються іграми.

Президент Blizzard Майк Ібарра також оголосив, що піде у відставку після завершення придбання.

«Я хочу подякувати всім, кого це торкнулося сьогодні, за їхній вагомий внесок у свої команди, у Blizzard і життя гравців. Це неймовірно важкий день», – заявив посадовець.

Відповідно до внутрішньої записки генерального директора Microsoft Gaming Філа Спенсера, яка вперше була отримана The Verge, звільнення є частиною «плану виконання стійкої структури витрат».

«Ми надамо нашу повну підтримку тим, хто постраждає під час переходу, включаючи вихідну допомогу згідно з місцевим законодавством про працевлаштування. Тих, на чиї посади це вплине, буде повідомлено, і ми просимо вас ставитися до своїх колег, які відходять, з повагою і співчуттям, що відповідає нашим цінностям», – йдеться у повідомленні Спенсера.

Цей рік уже виявився жорстоким для ігрової індустрії. Наразі виробник League of Legends Riot Games звільнив 530 співробітників; Unity звільнив 1800 осіб (25% компанії); Discord скоротив 170 робочих місць (17%). А у Twitch, що належить Amazon, звільнили 500 людей (35%) після того, як минулого року вже звільнили сотні співробітників у двох раундах звільнень.

За словами розробника і консультанта ігор Рамі Ісмаїла, у 2024 році було звільнено близько 5600 працівників ігрової сфери. Це більше половини всіх звільнених у 2023 році.

Решту індустрії технологій тенденція до масових скорочень також не обійшла стороною. Такі компанії, як Google, Amazon, TikTok та інші, теж звільняють своїх працівників.

За останні роки декілька відділів Microsoft та Activision створили одні з перших ігрових профспілок у країні.

«Із профспілкою роботодавці зобов’язані вести переговори про наслідки звільнень. Хоча члени Zenimax, Raven і Blizzard Albany, представлені CWA, не постраждають від цих скорочень, нам прикро, що життя такої кількості відданих і талановитих працівників відеоігор буде порушено», – заявили TechCrunch в Асоціації працівників зв’язку Америки.

Раніше ProIT розповідав, що Google звільняє 100 співробітників YouTube і готує нові звільнення.

Також ми повідомляли, що компанія Amazon звільняє сотні співробітників у своїх підрозділах Prime Video та MGM Studio.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.